Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieJak uniknąć zaschnięcia tuszu w drukarce?

Jak uniknąć zaschnięcia tuszu w drukarce?

Jak uniknąć zaschnięcia tuszu w drukarce?

Zaschnięty tusz w drukarce nie tylko uniemożliwi Ci wydrukowanie dokumentu, ale również może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia drukującego i jego naprawy lub wymiany. Co doprowadza do zaschnięcia tuszu w drukarce? Przede wszystkim zbyt długie niekorzystanie z urządzenia. W takim przypadku może okazać się, że nie jesteśmy w stanie wydrukować żadnego dokumentu, albo na papierze pojawią się nieestetyczne paski czy inne zabrudzenia, które zakłócają wydruk. Czy istnieje jakiś sposób, aby przeciwdziałać zasychaniu tuszu w drukarce?


Jakie są najczęstsze przyczyny zasychania tuszu w drukarce?

Najczęstszą przyczyną zasychania tuszu w drukarce jest jej długotrwałe nieużytkowanie — jeżeli regularnie korzystamy z drukarki, to na pewno unikniemy problemu z zaschniętym tuszem. Podobnie może się stać jeżeli drukujesz wyłącznie czarną barwą, a inne kolory są nieużytkowane — z czasem mogą one zaschnąć. Kolejną przyczyną zasychającego tuszu w drukarce może być to, że jest on przeterminowany. Nawet tusze mają datę ważności, dlatego warto jej przestrzegać, ponieważ używanie przeterminowanych tuszy może doprowadzić do problemów związanych z drukowaniem. Problemem zasychających tuszy może również okazać się niewłaściwe umieszczenie drukarki — urządzenie powinno być umieszczone w pomieszczeniu o stałej temperaturze. Jeżeli w pomieszczeniu jest duszno i gorąco może to doprowadzić do szybszego zaschnięcia atramentu. Przeczytaj więcej tutaj

Co zrobić jeżeli tusz już zaschnie?

Jeżeli tusz już zasechł w drukarce, możesz spróbować włączyć funkcję automatycznego czyszczenia głowicy drukującej. Podczas tego procesu drukarka pobiera więcej atramentu do dyszy głowicy drukującej, dzięki czemu możliwe będzie uwolnienie zaschniętego atramentu. Jeżeli po wyczyszczeniu głowicy wydruk nadal nie jest zadowalający, możesz powtórzyć czyszczenie głowicy drukującej. Jeżeli nie chcesz doprowadzić do zaschnięcia tuszu w drukarce, pamiętaj, aby wydrukować przynajmniej raz na tydzień stronę. Nie zapomnij również o prawidłowym przechowywaniu tuszy, a także umieszczeniu drukarki w odpowiednim miejscu — o stałej temperaturze.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Każde dodatkowe metoda, urządzanie chroniące naszego...
Bardzo pomocny artykuł. Nigdy nie zastanawiałem się jak...
Produkowane obecnie bezpieczniki są bardzo wysokiej jakości,...
Pracownicy z zakładach chemicznych muszą mieć bardzo dobre...