Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieJak zorganizować konferencję w czasie pandemii? Ocena 5 na podstawie 7 komentarzy

Jak zorganizować konferencję w czasie pandemii?

Jak zorganizować konferencję w czasie pandemii?

Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa, a jej skutki w dużym stopniu wpływają na funkcjonowanie biznesu oraz gospodarki. Do strefy online przenoszone są te procesy, które tylko na to pozwalają — w szczególności interakcje pomiędzy ludźmi. W dużym stopniu takie zachowanie widać na przykładzie branży eventowej, która organizuje wydarzenia kulturalne, konferencje, a także szkolenia wszelkiego rodzaju. Jak w tej nowej rzeczywistości przygotować się do przeprowadzenia wideokonferencji dla partnerów biznesowych, klientów, a także pobocznych uczestników?


Zadbaj o profesjonalizm

Organizacja wirtualnej konferencji będzie łatwym zadaniem, jeżeli postawisz na profesjonalną firmę, która takimi zabiegami zajmuje się od wielu lat i wie jak najefektywniej dotrzeć do odbiorców, a także zrobić na nich jak najlepsze wrażenie. Przed wybraniem firmy, która pomoże w organizacji przedsięwzięcia, należy zastanowić się, do jakiej grupy docelowej będzie skierowany przekaz, a także kto pojawi się na konferencji w formie prelegentów oraz zaproszonych gości. Duże znaczenie ma również określenie formy konferencji, czy ma mieć ona charakter formalny, czy może nieco luźniejszy, np. w postaci webinarum. Kiedy odpowiemy sobie na poszczególne pytania, należy się zastanowić czy chcemy sami organizować wideokonferencję, a może zależy nam na profesjonalnym przygotowaniu eventu i zaufamy firmom zajmującym się tego typu zadaniami. Jeżeli powierzymy organizację eventu profesjonalistom, należy być przygotowanym na dokładne określenie swojej wizji, co do kształtu oraz formy organizowanego wydarzenia w formie online. Dzięki zaufaniu firmom zajmującym się organizacją eventów online wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Szkolenie kadry medycznej

Jeżeli Twoim celem jest zorganizowanie konferencji o charakterze medycznym lub farmakologicznym, warto zastanowić się nad narzędziem, jakim jest MEDVEO, a więc Medical Virtual Events Online, dzięki któremu można zorganizować własną wirtualną konferencję w prosty, a zarazem niezwykle nowoczesny sposób. Zaletą rozwiązania MEDVEO jest możliwość wykreowania trójwymiarowego świata wirtualnego, po którym uczestnicy wydarzenia mogą poruszać się stworzonymi wcześniej awatarami — czatując ze sobą, a także oglądając stanowiska edukacyjne i promocyjne.

Dodaj komentarz

Izabela
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

W czasach pandemii pomocne są webinary edukacyjne.

Daria
Dodano:
0
0

Ciekawa publikacja. Temat konferencji nie jest mi obcy.

Michał
Dodano:
0
0

Takie webinary są bardzo profesjonalne.

Dorota
Dodano:
0
0

Polecam MEDVEO. Organizowaliśmy szkolenie kadry medycznej za pomocą tego narzędzia i wyszło świetnie.

Monika
Dodano:
0
0

Niektórzy nie zwracają uwagi na pandemię i organizują konferencje.

Magdalena
Dodano:
0
0

W tych czasach pandemii jedynie konferencja online pozostaje.

Ilona
Dodano:
0
0

Świetne są te webinary dla lekarzy. POLECAM.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Przeprowadzenie szkolenia BHP jest obowiązkowe w każdym...
Musimy chronić nasz komputer tak samo jak nasze zdrowie.
Nigdy nie słyszałem o gniazdach ekwipotencjalnych co to w...
Od lat używam tego samego antywirusa i nie narzekam