Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieJak zorganizować konferencję w czasie pandemii? Ocena 5 na podstawie 7 komentarzy

Jak zorganizować konferencję w czasie pandemii?

Jak zorganizować konferencję w czasie pandemii?

Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa, a jej skutki w dużym stopniu wpływają na funkcjonowanie biznesu oraz gospodarki. Do strefy online przenoszone są te procesy, które tylko na to pozwalają — w szczególności interakcje pomiędzy ludźmi. W dużym stopniu takie zachowanie widać na przykładzie branży eventowej, która organizuje wydarzenia kulturalne, konferencje, a także szkolenia wszelkiego rodzaju. Jak w tej nowej rzeczywistości przygotować się do przeprowadzenia wideokonferencji dla partnerów biznesowych, klientów, a także pobocznych uczestników?


Zadbaj o profesjonalizm

Organizacja wirtualnej konferencji będzie łatwym zadaniem, jeżeli postawisz na profesjonalną firmę, która takimi zabiegami zajmuje się od wielu lat i wie jak najefektywniej dotrzeć do odbiorców, a także zrobić na nich jak najlepsze wrażenie. Przed wybraniem firmy, która pomoże w organizacji przedsięwzięcia, należy zastanowić się, do jakiej grupy docelowej będzie skierowany przekaz, a także kto pojawi się na konferencji w formie prelegentów oraz zaproszonych gości. Duże znaczenie ma również określenie formy konferencji, czy ma mieć ona charakter formalny, czy może nieco luźniejszy, np. w postaci webinarum. Kiedy odpowiemy sobie na poszczególne pytania, należy się zastanowić czy chcemy sami organizować wideokonferencję, a może zależy nam na profesjonalnym przygotowaniu eventu i zaufamy firmom zajmującym się tego typu zadaniami. Jeżeli powierzymy organizację eventu profesjonalistom, należy być przygotowanym na dokładne określenie swojej wizji, co do kształtu oraz formy organizowanego wydarzenia w formie online. Dzięki zaufaniu firmom zajmującym się organizacją eventów online wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Szkolenie kadry medycznej

Jeżeli Twoim celem jest zorganizowanie konferencji o charakterze medycznym lub farmakologicznym, warto zastanowić się nad narzędziem, jakim jest MEDVEO, a więc Medical Virtual Events Online, dzięki któremu można zorganizować własną wirtualną konferencję w prosty, a zarazem niezwykle nowoczesny sposób. Zaletą rozwiązania MEDVEO jest możliwość wykreowania trójwymiarowego świata wirtualnego, po którym uczestnicy wydarzenia mogą poruszać się stworzonymi wcześniej awatarami — czatując ze sobą, a także oglądając stanowiska edukacyjne i promocyjne.

Dodaj komentarz

Izabela
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

W czasach pandemii pomocne są webinary edukacyjne.

Daria
Dodano:
0
0

Ciekawa publikacja. Temat konferencji nie jest mi obcy.

Michał
Dodano:
0
0

Takie webinary są bardzo profesjonalne.

Dorota
Dodano:
0
0

Polecam MEDVEO. Organizowaliśmy szkolenie kadry medycznej za pomocą tego narzędzia i wyszło świetnie.

Monika
Dodano:
0
0

Niektórzy nie zwracają uwagi na pandemię i organizują konferencje.

Magdalena
Dodano:
0
0

W tych czasach pandemii jedynie konferencja online pozostaje.

Ilona
Dodano:
0
0

Świetne są te webinary dla lekarzy. POLECAM.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Mam doświadczenie w branży cukierniczej i muszę przyznać,...
Testy zderzeniowe świetnie prezentują bezpieczeństwo...
Niby zawsze wiedziałam czym jest bezpiecznik ale dopiero...
Coraz częściej firmy kosmetyczne zastępują plastikowe...