Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieJakie są rodzaje klimatyzatorów? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Jakie są rodzaje klimatyzatorów?

Jakie są rodzaje klimatyzatorów?

Zastanawiasz się nad kupnem klimatyzatorów do biura lub domu? Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń chłodzących, które różnią się od siebie pod względem budowy, jak również rozwiązań montażowych. Nie wiem, który klimatyzator będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem? Poznaj najpopularniejsze rodzaje klimatyzatorów!


Klimatyzatory split

Klimatyzacja Rzeszów typu split jest jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań, ponieważ składa się zarówno z jednostki wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Dużą zaletą tego typu urządzeń jest ich maksymalna wydajność, niewielkie rozmiary urządzenia oraz cicha praca, która sprawi, że zarówno praca, jak i wypoczynek będą przebiegać w komfortowych warunkach. Kolejną zaletą wspomnianego urządzenia będzie jego estetyka — klimatyzatory już nie szpecą ścian, lecz są estetycznym i niezwykle funkcjonalnym dodatkiem.

Klimatyzatory multisplit

Urządzenia multisplit różnią się od modeli split tym, że do jednostki zewnętrznej podłączonych jest kilka urządzeń wewnętrznych, dzięki czemu możliwe jest umieszczenie jednego systemu grzewczego lub chłodzącego w kilku pomieszczeniach. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość ustawienia indywidualnej temperatury w wybranym pomieszczeniu, dzięki czemu każdy może dobrać temperaturę do swoich indywidualnych oczekiwań.

Klimatyzatory przenośne

Coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć klimatyzatory przenośne, czyli tzw. klimatyzatory jednoczęściowe, których nie trzeba montować i łatwo je przenieść do pomieszczenia, w którym akurat go potrzebujemy. Najczęściej wspomniane konstrukcje są umieszczona na podstawie jezdnej, dzięki czemu przeniesienie do innego pomieszczenia jest naprawdę bezproblemowe. Jednakże takie rozwiązanie nie jest bez wad — jedną z nich jest dość głośna praca urządzenia oraz spora wielkość, która może psuć efekt estetyczny.

Klimatyzatory kasetonowe

Na rynku wciąż dostępne są klimatyzatory kasetonowe, które montuje się w konstrukcji podwieszanego sufitu, dlatego są one najczęściej stosowane w przestrzeniach biurowych. Zaletą takich klimatyzatorów jest możliwość równomiernej dystrybucji powietrza, dzięki czemu nie odczuwamy prądów chłodnego/ciepłego powietrza.

Dodaj komentarz

~Ada
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Pomocny artykuł

~Katarzyna
Dodano:
0
0

Fajną opcją jest klimatyzator przenośny

~Adam
Dodano:
0
0

W lecie bez klimatyzatora bym nie przeżył

~Rafał
Dodano:
0
0

Klimatyzator powinien być podstawą w każdym domu


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi wujek-dobra-rada.pl Administrator! my name’s Eric and I...
Medycyna estetyczna nabiera szybko popularność w...
Interesujący temat artykułu
W ofercie jest coraz więcej różnych zabiegów
Branża medyczna często korzysta z edukacyjnych webinarów.
Różnorodność opakowań i ich dostępność to także duże...
Wybieram kosmetyki tylko w szklanych pojemnikach i buteleczkach.
Moim zdaniem opakowania foliowe są bardzo dobre. Wystarczy,...