Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieKoncepcja odchudzonej produkcji Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Koncepcja odchudzonej produkcji

Koncepcja odchudzonej produkcji

Obiła Ci się o uszy jakaś technika zarządzania przedsiębiorstwami, którą zwą odchudzoną produkcją ale nie wiesz o co chodzi?Kontynuuj czytanie artykułu i dowiesz się wszystkiego. Odchudzona produkcja jest idealna gdy firma potrzebuje zmian. Duże koszty lub spora ilość błędów i niezadowolonych klientów może do tego doprowadzić. 


Koncepcja zarządzania

Ta technika próbuje odnaleźć zbędne lub nie funkcjonujące poprawnie części firmy,czy to są ludzie,czy materiały lub maszyny i usuwa je. Tak obniża koszty do najpotrzebniejszych i zostawia te części, które sprawdzają się nie tylko w jednej dziedzinie. To jest właśnie koncepcja tej techniki zarządzania. Pracownicy, maszyny, materiały lub cokolwiek jest częścią przedsiębiorstwa musi spełniać wymaganie wielofunkcyjności. Czyli, wszystko musi być wykorzystywane do różnych dział firmy a nie tylko do konkretnej. Najważniejsi są ludzi, którzy pracują. Oczekuje się od nich ze będą sprawni nie tylko w jednym zadaniu ale w różnych nawet od siebie bardzo różniących. Mówiąc sprawni jest oczywiste ze błędy lub opóźnienia nie mają prawa się pojawić. Produkcja odchudzona sprawdziła się wiele razy i nadal się sprawdza w większości firm używającej jej ale tak jak na wszystko nigdy nie ma stu procentowej gwarancji. Dana firma musi się liczyć z możliwą porażką tej techniki tak jak z każdym innym możliwym ryzykiem.

Dodaj komentarz

~Jarosław
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dobrze zarządzana firma, sprawia że produkcja danego produktu jest szybka i efektywna, jeśli firma zarządzana jest przez kilka osób, a każdy ma odmienią wizję działania firmy, doprowadzi to prędzej czy później do upadku.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Ładnie wyglądają
Ciekawy artykuł
Dobry pomysł na ozdobienie zasłon
Ładnie się prezentują
Drewniane opakowania są najlepsze. Trwałe, solidne i nadają...
W okresie pandemii wiele przedsiębiorstw zdecydowała...
Super to urządzenie, które ma bardzo przyjazną nazwę-...
Proste i stabilne ogrodzenie, nie tylko na budowy lub magazyny...