Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieOdkurzacz wodny dla alergików

Odkurzacz wodny dla alergików

Odkurzacz wodny dla alergików

Obecnie odkurzacz wodny uchodzi za najlepszy dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Od tradycyjnego odkurzacza różni się tym, że zamiast worka na kurz ma zbiornik, który na czas odkurzania jest wypełniany wodą. Ma to pomóc w zatrzymywaniu takich zanieczyszczeń jak kurz.  Jak już zostało wspomniane na samym początku, odkurzacz wodny jest godny polecanie dla osób cierpiących na alergie, bo zwykły odkurzacz nie zatrzymuje w sobie kurzu, tylko wyrzuca go na zewnątrz. 


Natomiast odkurzacz wodny pod tym względem jest o wiele bardziej skuteczny bo zatrzymuje o wiele więcej zanieczyszczeń, zwłaszcza tych bardzo małych. Większość producentów tego typu odkurzaczy zapewnia o ich wysokiej skuteczności w zatrzymywaniu roztoczy i najmniejszych drobin kurzu. Wśród tej grupy odkurzaczy najbardziej polecane są odkurzacze, które oprócz filtra wodnego posiadają dodatkowo tzw filtr hepa, który ma chronić system oddechowy człowieka.

Jednak skoro już mowa o odkurzaczach najlepszych dla alergików, to należy dodać, że tylko centralne sprawdzają się w 100 procentach, gdyż w ogóle nie zwraca powietrza do pomieszczenia lecz wyrzuca je na zewnątrz. Wiele współczesnych  domowych odkurzaczy  ma na wyposażeniu dodatkowo komplet ssawek, nadstawki do prania dywanów. Z historii odkurzacza możemy dowiedzieć się, że pierwszy odkurzacz powstał w Chicago w 1865 roku. W wiele lat po wynalezieniu odkurzacz wodny stał się sprzętem powszechnie używanym w każdym gospodarstwie domowym.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hey there, I just found your site, quick question… My...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Cool website! My name’s Eric, and I just found your site...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Lepiej zabezpieczyć dom niż później żałować
Wybór odpowiedniego antywirusa jest bardzo ważne.
Wydaje mi się, że meble ze stali nierdzewnej są najlepszym...
Niby zawsze wiedziałam czym jest bezpiecznik ale dopiero...