Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieRodzaje opakowań dostępnych na rynku Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Rodzaje opakowań dostępnych na rynku

Rodzaje opakowań dostępnych na rynku

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów opakowań, które różnią się przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Warto nieco bliżej zapoznać się z materiałami opakowaniowymi, aby dowiedzieć się jakie są wady i zalety każdego tworzywa.


najpopularniejsze

Przykładem popularnego rodzaju opakowania są te, które wykonane zostały w oparciu o szkło. Posiadają dobre właściwości pod kątem odporności na nasiąkliwość, są przy tym higieniczne i odporne chemiczne. Można je też używać wiele razy. Nie mniej jednak szkło jest materiałem, który można stosunkowo łatwo uszkodzić, rozbić. Aby chronić produkty znajdujące się w szkle trzeba najczęściej stosować dodatkowe rodzaje opakowań. Innym materiałem opakowaniowym będzie drewno. Do zalet tego opakowania zaliczyć można wytrzymałość mechaniczną, a także małą przenikalność powietrza. Nie mniej jednak drewno jest łatwopalne, ponad to szybko wchłania wilgoć. 

wytrzymałe czy ekologiczne?

Opakowanie z metalu jest bardzo wytrzymałe i solidne, można też bez problemu ozdobić je rysunkami. Nie mniej jednak mamy tu do czynienia z sporym przewodnictwem cieplnym. Omawiając tematykę opakowań nie można pominąć oczywiście folii i papieru. Popularne opakowania papierowe (opakowania kartonowe) są niedrogie, lekkie, można na nich wykonać nadruki. Nie mniej jednak papier jest nasiąkliwy, może się też podrzeć. Opakowania foliowe natomiast rewelacyjnie sprawdzają się w branży spożywczej, są też stosunkowo trwałe. Nie mniej jednak krytykowane są przez ekologów - używane w zbyt dużej ilości wpływają negatywnie na środowisko.   

Dodaj komentarz

~Magdalena
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Wybieram kosmetyki tylko w szklanych pojemnikach i buteleczkach.

~Lila
Dodano:
0
0

Coraz częściej firmy kosmetyczne zastępują plastikowe opakowania swoich produktów szklanymi.

Damian
Dodano:
0
0

Moim zdaniem opakowania foliowe są bardzo dobre. Wystarczy, żeby wielokrotnie wykorzystywać reklamówki foliowe i nie brać nowych ze sklepów a zmniejszy się problem ekologii.

~Ewelina
Dodano:
0
0

Wspaniałe jest to iż co raz więcej sklepów internetowych wysyła przesyłki w opakowaniach kartonowych lub ekologicznych. Zawsze ubolewałam nad marnowaniem się foli z takich przesyłek.

Beata
Dodano:
0
0

Różnorodność opakowań i ich dostępność to także duże udogodnienie, w końcu nie wszystko spakujemy dajmy na to do tekturowej torebki. Ja staram się korzystać z nich tak aby służyły mi jak najdłużej.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Sennik to rodzaj specjalnego słownika, który zawiera...
Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Pomocny artykuł
Ciekawy artykuł
Ciekawy artykuł
Bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych pieców. Szybkość...