Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieRodzaje opakowań dostępnych na rynku Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Rodzaje opakowań dostępnych na rynku

Rodzaje opakowań dostępnych na rynku

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów opakowań, które różnią się przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Warto nieco bliżej zapoznać się z materiałami opakowaniowymi, aby dowiedzieć się jakie są wady i zalety każdego tworzywa.


najpopularniejsze

Przykładem popularnego rodzaju opakowania są te, które wykonane zostały w oparciu o szkło. Posiadają dobre właściwości pod kątem odporności na nasiąkliwość, są przy tym higieniczne i odporne chemiczne. Można je też używać wiele razy. Nie mniej jednak szkło jest materiałem, który można stosunkowo łatwo uszkodzić, rozbić. Aby chronić produkty znajdujące się w szkle trzeba najczęściej stosować dodatkowe rodzaje opakowań. Innym materiałem opakowaniowym będzie drewno. Do zalet tego opakowania zaliczyć można wytrzymałość mechaniczną, a także małą przenikalność powietrza. Nie mniej jednak drewno jest łatwopalne, ponad to szybko wchłania wilgoć. 

wytrzymałe czy ekologiczne?

Opakowanie z metalu jest bardzo wytrzymałe i solidne, można też bez problemu ozdobić je rysunkami. Nie mniej jednak mamy tu do czynienia z sporym przewodnictwem cieplnym. Omawiając tematykę opakowań nie można pominąć oczywiście folii i papieru. Popularne opakowania papierowe (opakowania kartonowe) są niedrogie, lekkie, można na nich wykonać nadruki. Nie mniej jednak papier jest nasiąkliwy, może się też podrzeć. Opakowania foliowe natomiast rewelacyjnie sprawdzają się w branży spożywczej, są też stosunkowo trwałe. Nie mniej jednak krytykowane są przez ekologów - używane w zbyt dużej ilości wpływają negatywnie na środowisko.   

Dodaj komentarz

~Magdalena
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Wybieram kosmetyki tylko w szklanych pojemnikach i buteleczkach.

~Lila
Dodano:
0
0

Coraz częściej firmy kosmetyczne zastępują plastikowe opakowania swoich produktów szklanymi.

Damian
Dodano:
0
0

Moim zdaniem opakowania foliowe są bardzo dobre. Wystarczy, żeby wielokrotnie wykorzystywać reklamówki foliowe i nie brać nowych ze sklepów a zmniejszy się problem ekologii.

~Ewelina
Dodano:
0
0

Wspaniałe jest to iż co raz więcej sklepów internetowych wysyła przesyłki w opakowaniach kartonowych lub ekologicznych. Zawsze ubolewałam nad marnowaniem się foli z takich przesyłek.

Beata
Dodano:
0
0

Różnorodność opakowań i ich dostępność to także duże udogodnienie, w końcu nie wszystko spakujemy dajmy na to do tekturowej torebki. Ja staram się korzystać z nich tak aby służyły mi jak najdłużej.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Pracownicy z zakładach chemicznych muszą mieć bardzo dobre...
Jestem w trakcie poszukiwania fotelika dla dziecka i bardzo...
warto mieć oprogramowanie antywirusowe
Uważam, że tuning optyczny jest fajną opcją o ile jest...