Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieSzkolenia BHP w firmie Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Szkolenia BHP w firmie

Szkolenia BHP w firmie

Obowiązek przeprowadzania szkoleń BHP to konieczność dla każdego pracodawcy, który chce zatrudniać pracowników zgodnie z prawem i obowiązującymi jego wytycznymi. Zapewnienie szkolenia podczas którego zatrudniona osoba dowiaduje się jak postępować w wykonywanej pracy to zatem nie tylko powinność, ale wręcz obowiązek pracodawcy.


zgodnie z kodeksem pracy

W Kodeksie Pracy jasno i wyraźnie sformułowane są wytyczne, iż należy szkolenie dla pracownika przeprowadzić. Zatrudniana osoba musi się dowiedzieć o możliwych do pojawienia się zagrożeniach w wykonywanej pracy, a także o zasadach bezpieczeństwa, co do których należy się bezwzględnie stosować, aby uniknąć problematycznych i zagrażających zdrowiu i życiu sytuacji.  

zewnętrznie lub stacjonarnie

 Współcześnie pracodawca nie musi samodzielnie przeprowadzać szkolenia BHP. Istnieje bowiem mnóstwo firm, które specjalizują się w tego typu działaniach i jak najbardziej można im zlecić przeprowadzenie szkolenia. Szkolenia BHP odbywają się nie tylko przed rozpoczęciem pracy (szkolenia wstępne), ale też w trakcie jej trwania (szkolenia okresowe). Firmy specjalizujące się w przeprowadzaniu szkoleń z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy z pewnością nie narzekają zatem na brak zajęć.

Dodaj komentarz

Natalia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Pamiętajcie, że przeprowadzenie szkolenia BHP to obowiązek każdego pracodawcy. Może to zrobić samodzielnie bądź zlecić przeprowadzenie szkolenia firmie zewnętrznej. Koszty za to wszystko ponosi pracodawca a nie pracownik.

Janka
Dodano:
0
0

Każdy pracownik powinien być przeszkolony w zakresie BHP aby wiedział jak postępować w sytuacji ewentualnego zagrożenia życia bądź zdrowia.

~Kornel
Dodano:
0
0

Przeprowadzenie szkolenia BHP jest obowiązkowe w każdym zakładzie pracy.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Świetne urządzenie, o wielu zastosowaniach. Dzięki niemu...
Tuning optyczny pozwala na to aby nadać swojemu samochodowi...
Jestem w trakcie poszukiwania fotelika dla dziecka i bardzo...
Wydaje mi się, że lepiej jest zainwestować więcej zaraz na...