Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieSzkolenia BHP w firmie Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Szkolenia BHP w firmie

Szkolenia BHP w firmie

Obowiązek przeprowadzania szkoleń BHP to konieczność dla każdego pracodawcy, który chce zatrudniać pracowników zgodnie z prawem i obowiązującymi jego wytycznymi. Zapewnienie szkolenia podczas którego zatrudniona osoba dowiaduje się jak postępować w wykonywanej pracy to zatem nie tylko powinność, ale wręcz obowiązek pracodawcy.


zgodnie z kodeksem pracy

W Kodeksie Pracy jasno i wyraźnie sformułowane są wytyczne, iż należy szkolenie dla pracownika przeprowadzić. Zatrudniana osoba musi się dowiedzieć o możliwych do pojawienia się zagrożeniach w wykonywanej pracy, a także o zasadach bezpieczeństwa, co do których należy się bezwzględnie stosować, aby uniknąć problematycznych i zagrażających zdrowiu i życiu sytuacji.  

zewnętrznie lub stacjonarnie

 Współcześnie pracodawca nie musi samodzielnie przeprowadzać szkolenia BHP. Istnieje bowiem mnóstwo firm, które specjalizują się w tego typu działaniach i jak najbardziej można im zlecić przeprowadzenie szkolenia. Szkolenia BHP odbywają się nie tylko przed rozpoczęciem pracy (szkolenia wstępne), ale też w trakcie jej trwania (szkolenia okresowe). Firmy specjalizujące się w przeprowadzaniu szkoleń z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy z pewnością nie narzekają zatem na brak zajęć.

Dodaj komentarz

Natalia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Pamiętajcie, że przeprowadzenie szkolenia BHP to obowiązek każdego pracodawcy. Może to zrobić samodzielnie bądź zlecić przeprowadzenie szkolenia firmie zewnętrznej. Koszty za to wszystko ponosi pracodawca a nie pracownik.

Janka
Dodano:
0
0

Każdy pracownik powinien być przeszkolony w zakresie BHP aby wiedział jak postępować w sytuacji ewentualnego zagrożenia życia bądź zdrowia.

~Kornel
Dodano:
0
0

Przeprowadzenie szkolenia BHP jest obowiązkowe w każdym zakładzie pracy.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Z ciekawości sprawdzę w moim samochodzie czy posiada taki...
Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi odpowiednią...
Super,że korzyści są po obu stronach.Bardzo fajna...
Odpowiednia odzież robocza jest kluczowa dla bezpieczeństwa...