Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieZalety Intranetu Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Zalety Intranetu

Zalety Intranetu

Dynamiczny rozwój nowych technologii sprawia, że wiele firm decyduje się na zautomatyzowanie części procesów. Jednym z najpopularniejszych narzędzi, które przedsiębiorstwa wprowadzają najczęściej, jest sieć Intranet. Korzyści, jakie wynikają z wprowadzenia tego rozwiązania są bardzo liczne i można je rozpatrywać w różnych perspektywach.


Czym jest Intranet?

Intranet to wewnętrzna sieć danej organizacji. Może być wdrażana zarówno w przedsiębiorstwach, jak też w instytucjach użyteczności publicznej. Można go określić odmianą Internetu, jednak w przeciwieństwie do niego nie ma zasięgu globalnego, lecz ogranicza się jedynie do pracowników danej firmy lub instytucji. Intranet wychodzi jednak poza mury organizacji i umożliwia dostęp do sieci przez Internet, za pomocą logowania się przez przeglądarkę. Posiadanie sieci Intranet posiada wiele zalet, zarówno dla całego przedsiębiorstwa, jak też zatrudnionych w nim pracowników. Wiąże się również z szerokim zakresem korzyści dla kadry zarządzającej.

Zalety Intranetu dla firm

Intranet zyskał ogromną popularność wśród rozwiązań technologicznych dla przedsiębiorstw. Wśród największych zalet, jakie zapewnia firmom, można wymienić między innymi łatwość komunikacji. Intranet w wysokim stopniu pomaga w usprawnieniu komunikacji wewnątrz danej organizacji. Wymiana danych i informacji pomiędzy poszczególnymi pracownikami, działami czy nawet filiami przedsiębiorstwa nie stanowi problemu i pozwala zaoszczędzić dużą ilość czasu. Dzięki usprawnieniu zarządzania procesami można również zaobserwować znaczny wzrost efektywności w przedsiębiorstwie.

Zalety Intranetu dla pracowników

Pracownicy również mogą zyskać dzięki Intranetowi wiele korzyści. (Zobacz również co to jest intranet) Przede wszystkim sieć ułatwia dostęp i korzystanie z zasobów firmy. Dzięki temu rozwiązaniu, pracownik może z łatwością zarezerwować firmowy samochód, salę do spotkań czy rzutnik do przeprowadzenia prezentacji. Intranet zazwyczaj posiada również możliwość składania wniosków bezpośrednio do odpowiedniego działu. Dzięki temu, pracowników, który chce wziąć urlop nie musi wypełniać wniosku na kartce i zanosić go do działu zasobów ludzkich. Może zrobić to znacznie szybciej i prościej przy pomocy odpowiedniej opcji w systemie. Wiele przedsiębiorstw traktuje Intranet jako element kultury organizacyjnej, który przyczynia się do integracji zespołu. Dzięki temu, zatrudnione osoby mogą komunikować się między sobą i nawiązywać relacje. Oprócz tego, Intranet jest dla pracowników narzędziem, które znacząco usprawnia ich codzienne obowiązki. Badania pokazują, że osoby, które korzystały podczas swojego zatrudnienia z platform intranetowych, postrzegają je w sposób pozytywny i nie są w stanie wyobrazić sobie pracy bez nich.

Zalety Intranetu dla kadry zarządzającej

Współcześnie Intranet stanowi kluczowe rozwiązanie w zarządzaniu pracownikami. Dzięki temu przełożeni mogą znacznie łatwiej delegować swoim podwładnym zadania oraz nadzorować ich wykonanie. W ten sposób można monitorować efektywność pracowników oraz czas jaki poświęcają na poszczególne projekty. Intranet posiada również możliwość generowania raportów, dzięki którym można analizować poszczególne okresy oraz sporządzać wnioski.

Dodaj komentarz

~Benia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Super,że korzyści są po obu stronach.Bardzo fajna technologia, która nam ułatwi życie zawodowe.

Błażej
Dodano:
0
0

Ciekawy artykuł, pouczający nie wiedziałem że istnieje taka technologia jak intranet


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Sennik to rodzaj specjalnego słownika, który zawiera...
Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Odzież robocza powinna być wytrzymała i dobra jakościowo....
Przydatny artykuł na bardzo ważny temat jakim są wirusy
Szafy chłodnicze są obecnie tak wykonywane aby zajmowały...
Najlepiej kupić dobrej jakości meble nierdzewne, które...