Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Uroda6 zasad, dzięki którym znowu się wyśpisz! Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

6 zasad, dzięki którym znowu się wyśpisz!

6 zasad, dzięki którym znowu się wyśpisz!

Badania przeprowadzane w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat pokazują, że śpimy coraz krócej, co negatywnie wpływa na ogólne funkcjonowanie naszego organizmu. W większości przypadków zaraz po przebudzeniu czujemy się zmęczeni i z chęcią znowu położylibyśmy się do łóżka na krótką drzemkę, natomiast w przypadku zdrowego snu obudzimy się wypoczęci i pełni energii na kolejny dzień. Jakie warunki trzeba spełnić, aby nasz sen był zdrowy? Poznaj kilka zasad, dzięki którym zmienisz swoje nawyki senne!


Śpij minimum siedem godzin dziennie

Kwestie dotyczące ilości potrzebnego snu oczywiście zmieniają się wraz z wiekiem, jednakże dla osoby dorosłej przyjmuje się, że przewidziana dawka snu powinna wynosić minimum 7 godzin, natomiast maximum powinni wynosić 9 godzin na dobę. Sen wcale nie jest oznaką naszego lenistwa, tylko sygnałem wysyłanym przez nasz organizm do odpoczynku i regeneracji. Dzisiaj coraz częściej kładzie się nacisk na zdrowy sen, który jest niezbędnym elementem zdrowego stylu życia. Sprawdź również znaczenie snów

Wybierz pozycję do spania

Czy wiesz, że pozycja, w której zasypiasz, również wpływa na jakość Twojego snu? Najlepszą i najzdrowszą pozycją do spania jest spanie na lewym boku, ponieważ sprzyja on utrzymaniu zdrowego i prostego kręgosłupa, jak również niweluje ucisk na organy wewnętrzne, gwarantując im komfortowe funkcjonowanie. Takie ułożenie ciała umożliwia utrzymanie drożności dróg oddechowych i minimalizuje chrapanie oraz bezdech senny.

Zrezygnuj z alkoholu

Chociaż wizja kieliszka wina przed snem wydaje się kusząca, to jednak lepiej sięgnąć po szklankę wody — chociaż również z tym napojem nie należy przesadzać. Alkohol, chociaż może szybciej utuli nas to snu, to jednak zdecydowanie obniży jakość naszego snu w dalszych fazach, dlatego nawet po przespaniu 8 godzin możemy obudzić się zmęczeni i zrezygnowani. 

Nie objadaj się na noc

Podobnie jak z alkoholem, przejedzenie i spożywanie posiłku przed snem nie jest dobrym pomysłem. Ostatni posiłek warto zjeść na 2-3 godziny przed snem, ponieważ w tym czasie nasz organizm ma możliwość przetrawienia przyjętego pokarmu. Warto wiedzieć, że wieczorami praca jelit zdecydowanie zwalnia, dlatego takie spożywanie posiłków tuż przed snem może dodać nam kilka dodatkowych kilogramów.

Umiarkuj spożycie kawy

Optymalna dawka kofeiny w ciągu dnia wynosi ok. 200 mg, co można przełożyć na ok. 3 filiżanki kawy. Nie zaleca się sięgania po kawę na minimum 6 godzin przed pójściem spać, ponieważ może ona negatywnie wpłynąć na jakość naszego snu. Pamiętaj, że gdy jesteś niewyspany, nie należy sięgać po zbyt dużą dawkę kofeiny do pobudzenia, wręcz przeciwnie postaraj się odstawić kofeinę i sprawdź, czy to właśnie ona nie jest jednym z problemów Twoich kłopotów sennych.

Zadbaj o odpowiednie miejsce do spania

Oczywiście na jakość naszego snu wpływa również nasze otoczenie, dlatego przed wybraniem się na wypoczynek, należy z niego usunąć wszelkie rozpraszacze. Do sypialni warto również wybrać wysokogatunkowe łóżko i materac, który gwarantuje nam komfort wypoczynku. W sypialni lepiej jest obniżyć temperaturę, a także zadbać o ciszę.

Dodaj komentarz

~Nigel
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką? Your mode of telling all in this paragraph is actually nice, every one be able to without difficulty know it, Thanks a lot. Kiedy kończy się upadłość konsumencka?

~Rafał
Dodano:
0
0

Przydatne porady

~Adam
Dodano:
0
0

Warto zjeść ostatni posiłek wcześniej niż od razu przez snem

~Ada
Dodano:
0
0

Polecam ograniczyć spożycie kofeiny przed snem

~Katarzyna
Dodano:
0
0

Ja przykładowo potrzebuję 7-9h żeby się wyspać dobrze


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad takim zabiegiem.
Zawód wizażysty nie jest prostym zawodem
Fajnie jest mieć dobrego dietetyka
Przydatne sposoby na rozjaśnienie włosów