Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaAdapter do pasów dla kobiet w ciąży - czy warto kupić? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Adapter do pasów dla kobiet w ciąży - czy warto kupić?

Adapter do pasów dla kobiet w ciąży - czy warto kupić?

W okresie ciąży podróż samochodem może być dla kobiety nieco utrudniona. Pasy bezpieczeństwa wywołują często niemały dyskomfort dla kobiety, a podczas zderzenia mogą nawet spowodować obrażenia płodu. Strach przed tym powoduje jednak, że część kobiet rezygnuje całkowicie z zapinania pasów, nawet w sytuacji gdy same są kierowcami. Dodatkowo na taką sytuację zezwala polskie prawo. W rzeczywistości jazda w ciąży bez zapiętych pasów bezpieczeństwa stanowi jeszcze większe zagrożenie zarówno dla życia dziecka, jak również dla przyszłej mamy.


Największy problem w okresie ciąży sprawia pas biodrowy. W ostatnim trymestrze może on wywoływać duży dyskomfort, dlatego niektóre kobiety próbują zapiąć go powyżej brzucha, co może okazać się bardzo zgubne w skutkach. Gdy dojdzie do zderzenia czołowego, kobieta może w takiej sytuacji wysunąć się spod pasa i narazić na obrażenia nie tylko swoje nienarodzone dziecko, ale również własne narządy. Nie zaleca się również, aby przeprowadzać pas biodrowy przez brzuch, ponieważ może wywołać od nacisk na płód prowadząc do niebezpiecznych konsekwencji zdrowotnych.

Prawidłowo, pas powinien być ułożony pod brzuchem i dobrze zaciągnięty, aby nie było zbędnego luzu. Jeśli jednak taka sytuacja wywołuje dyskomfort i nieprzyjemny ucisk, warto pomyśleć nad zakupem adaptera do pasów dla kobiet w ciąży. Takie rozwiązanie pozwoli poprawić wygodę podczas podróży samochodem, a także dobrze zabezpieczy przyszłą mamę. Adapter sprawi również, że odcinek biodrowy pasa będzie omijał całkowicie brzuch i macicę, nie wywołując żadnego nacisku na rozwijający się płód.

Na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli adapterów. Rekomenduje się jednak zakup sprawdzonego i przetestowanego pod kątem bezpieczeństwa adapteru, aby mieć pewność, że w razie wypadku dobrze sprawdzi się on w swojej roli. Większość kobiet decyduje się na używanie tego gadżetu zazwyczaj w momencie gdy brzuch jest już na tyle duży, że zapięcie pasami staje się niewygodne. Lekarze zalecają jednak aby stosować adapter nawet od drugiego miesiąca życia. Dzięki temu siły wywierane przez pasy bezpieczeństwa nie będą w żaden sposób oddziaływały na poczęte dziecko.

Dodaj komentarz

Karolina
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Fajny taki adapter, zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo.

Laura
Dodano:
0
0

Dla bezpieczeństwa warto na pewno


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Fajnie, że istnieją takie zabiegi. Dzięki nim można stać...
My name’s Eric and I just found your site...
Ciekawy artykuł
Przydatne informacje