Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaAktywność fizyczna kluczem do zdrowia

Aktywność fizyczna kluczem do zdrowia

Aktywność fizyczna kluczem do zdrowia

Nic nie wpływa tak dobroczynnie na nasz organizm jak ruch. Warto znaleźć właściwe zajęcie fizyczne, które stanie się być może i hobby. Szczególnie spędzając długie godziny w pracy, nieraz przykuci do biura musimy pamiętać o porcji aktywności dla naszego ciała. Zapewni nam ona zdrowie i dobrą kondycję.


Wiele miast oferuje szeroki wybór zajęć fizycznych. Wystarczy je wypróbować i wybrać coś dla siebie. Baseny, korty tenisowe, przyjemne kluby fitness, siłownie czy boiska sportowe tylko czekają aby z nich skorzystać. Nie kosztuje to zbyt wiele, zwłaszcza przy zakupie atrakcyjnych karnetów, a ruch zapewni nam zdrowie i dobre samopoczucie.
Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna pobudza wydzielanie endorfin w organizmie- hormonów poprawiających nastrój.

Dla osób, którym brakuje motywacji lub lubią ćwiczyć w towarzystwie oferowany są zajęcia grupowe, w szczególności kobietom. Aktywność przy muzyce gwarantują aerobik, zumba czy joga. Połączenie tańca z ćwiczeniami oferuje wiele placówek i klubów fitness. Zachęcam do sprawdzenia ogólnopolskiego rankingu siłowni i wybrania miejsca dla siebie!

Jednak nie każdy preferuje i takie zajęcia. Zawsze można poruszać się również w domu korzystając z płyt DVD czy wrzuconych do sieci filmików instruktażowych. Najprostszą formą aktywności jest też jazda na rowerze lub bieganie. Na początek róbmy małe trasy i stopniowo je wydłużajmy.Wiele osób korzysta z popularnych odżywek dla aktywnych.

Nic nie podziała tak dobroczynnie na organizm jak ruch. Dzięki niemu zatrzymamy zdrowie na dłużej oraz przezwyciężymy ból różnego pochodzenia. Wzmocnimy również odporność i kondycję.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Wnętrza projektowane w tym roku będą niezwykle ekspresyjne...
Wciąż najmodniejsze są proste bryły mebli, ale o ciekawym...
dodatki zawsze zdobią wnętrze i to bardzo - wazon czy lampa...
szukam dobrego projektanta wnętrz w Wrocłąwiu - czy ktoś...