Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaAlergia na biżuterię? Jest na to rada Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Alergia na biżuterię? Jest na to rada

Alergia na biżuterię? Jest na to rada

Jak wiemy wiele osób boryka się z uczuleniami i alergiami skórnymi. Mogą to być niejednokrotnie alergie, które pojawiają się w wyniku kontaktu skóry z różnymi rodzajami materiałów. Niejednokrotnie dzieje się tak w przypadku biżuterii. Ta wykonana ze sztucznych materiałów może uczulać i powodować u osoby noszącej dyskomfort.


Jedynym rozwiązaniem dla osób borykających się z takimi problemami jest noszenie biżuterii wykonanej ze szlachetnych surowców, takie bowiem nie uczulają. Chodzi tutaj przede wszystkim o biżuterię wykonaną ze złota lub srebra. Złota lub srebrna biżuteria to najpopularniejszy rodzaj akcesoriów, które każdej stylizacji nadają niesamowitego uroku. Biżuteria wykonana z tych surowców jest bardzo popularna ze względu na jakość oraz wygląd.
Są to surowce, które raczej nie powodują żadnych problemów zdrowotnych. To właśnie dlatego, na przykład po przebiciu ucha zakłada się tylko i wyłącznie biżuterię ze szlachetnych materiałów – najczęściej złote kolczyki. Tylko wtedy bowiem gojenie odbywa się szybko i bez problemów.
Złota lub srebrna biżuteria to nie tylko bezpieczeństwo dla zdrowia, to także doskonała jakość. Tego typu akcesoria kupuje się niejednokrotnie na wiele lat. Ich doskonała jakość pozwala bowiem użytkować je prze długi czas. I nawet jeżeli ulegną uszkodzeniu, to bez problemu można je oddać do naprawy. Złoto i srebro to tez najlepszy pomysł na prezent z różnych okazji. Kto z nas nie kupował złotej biżuterii dla kogoś ze swojej rodziny albo znajomych.

Dodaj komentarz

Kasia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ja mam uczulenie na nikiel. Nie mogę nosić takiej biżuterii bo od razu pojawia się u mnie pieczenie, swędzenie i wysypka. Trzeba zwracać uwagę na to z jakiego surowca została wykonana biżuteria.

Hanka
Dodano:
0
0

To prawda. Ja mogę nosić tylko złote lub srebrne kolczyki bo każde inne powodują u mnie pojawianie się ropy i ran.

Edyta
Dodano:
0
0

Dokładnie tak, biżuteria dawana w prezencie powinna być tylko z tych materiałów. Niestety nie wszyscy o tym wiedzą...


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Odpowiednia pielęgnacja dłoni to postawa pięknego wyglądu...
Ciekawym zabiegiem jest iniekcja usieciowanym kwasem...
Warto wybrać drukarkę która ma dodatkowe funkcje.
Wybór drukarki niekiedy jest bardzo trudny.
Fajne porady na to, jak zapobiegać powstawaniu żylaków.
Ja wybierałam swoje buty ślubne tak, aby służyły mi lata,...
Jeśli nie macie czasu jechać na siłownie to fajne są...
Dobre podejście do dziecka, przy wizycie u stomatologa to...