Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaBotoks nie tylko na zmarszczki Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Botoks nie tylko na zmarszczki

Botoks nie tylko na zmarszczki

Zabiegi botoksem należą do jednych z najpopularniejszych sposobów na poprawę wyglądu z zakresu medycyny estetycznej. Preparat ten często jest stosowany do wygładzania zmarszczek. Zakres jego działania jest jednak znacznie szerszy. Botoks wykorzystuje się również do leczenia nadpotliwości, a wielu osobom pomaga również w silnych bólach głowy. Sprawdź wszystkie możliwości, jakie oferuje botoks.


Czym jest botoks?
Botoks to oczyszczona toksyna botulinowa, znana także pod nazwą jad kiełbasiany. Podawany w odpowiedniej ilości nie szkodzi organizmowi, lecz wywołuje paraliż mięśni, blokując ich kurczenie się. W ten sposób zmarszczki zostają wygładzone. Wiele osób mylnie uważa, że botoksem można powiększyć usta. Do tego celu potrzebny jest jednak wypełniacz, którym botoks nie jest. Jego zadaniem jest rozluźnienie mięśni. Do modelowania ust stosuje się kwas hialuronowy.

Botoks - tylko na zmarszczki?
Botoks znakomicie radzi sobie w wygładzaniu zmarszczek, a także w zapobieganiu powstawania nowych. Możliwości tej substancji zostały docenione jednak nie tylko w tym zakresie. Botoks stosuje się również w leczeniu nadpotliwości  pach, czoła, czy dłoni. Toksyna blokuje zakończenia nerwowe, które pobudzą aktywność gruczołów potowych. W efekcie wydzielanie potu zostaje ograniczone. Coraz częściej stosuje się botoks także u osób z problemem bruksizmu. Zabieg powoduje relaksację mięśni żwaczy, dzięki czemu ustępują problemy z nocnym zgrzytaniem zębów i ścieraniem się szkliwa. W migrenach i silnych bólach głowy również coraz częściej zaleca się terapię botoksem. Dzięki niej problem może zniknąć nawet na kilka miesięcy.

Co warto mieć na uwadze przed zdecydowaniem się na zabieg?
Znalezienie odpowiedniego specjalisty, który wykonuje botox Warszawa nie stanowi problemu. Warto w tym celu zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej, dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się o bezpieczeństwo czy wystąpienie powikłań po zabiegu. Nieodpowiednie podanie botoksu może skutkować jego rozprzestrzenieniem się na sąsiadujące mięśnie, co powoduje efekt maski i niezdolność do wyrażania głębszej mimiki.

Dodaj komentarz

Grażyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Pierwszy raz słyszę, że istnieje coś takiego jak bruksizm.

Damian
Dodano:
0
0

Botoks jest bardzo skuteczny w leczeniu nadpotliwości.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Bardzo ciekawy artykuł. Bardzo dużo się dowiedziałam o...
Aktywność fizyczna ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie.
Odpowiednia pielęgnacja dłoni to postawa pięknego wyglądu...
Polecam salon Impresja. To tutaj właśnie znalazłam swoją...