Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaCo należy wiedzieć o licówkach? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Co należy wiedzieć o licówkach?

Co należy wiedzieć o licówkach?

Licówki to niezwykle cienkie płatki porcelany, które montuje się na licowej, czyli wargowej i policzkowej, stronie zębów. Dzięki nim można poprawić między innymi kształt i kolor zębów. Stomatologia estetyczna to dzisiaj rozmaite rozwiązania, które pozwalają poprawić wygląd zębów. Jednym z tych rozwiązań są właśnie licówki. Aby założyć licówkę, najpierw trzeba odpowiednio przygotować ząb. Najczęściej wymaga on oszlifowania, ponieważ nawet ta najcieńsza licówka zwiększa jednak objętość zęba. 


Tak więc bez szlifowania ząb wystawałby z łuku. Szlifowania zęba nie wymagają tak zwale licówki addytywne. Są to licówki napalane na specjalnej folii platynowej. Najczęściej jednak pacjenci decydują się na te "tradycyjne" licówki, pod które zęby muszą być odpowiednio przygotowane. 
Wybór odpowiednich licówek, dopasowanie ich kształtu, koloru wymaga oczywiście niezwykle szczegółowych konsultacji ze stomatologiem. Tylko bowiem odpowiednio wykwalifikowany specjalista jest w stanie ocenić stan zgryzu i dopasować dla zębów najlepsze rozwiązanie. Przed założeniem licówek wszystkie zęby muszą być dokładnie wyleczone.
Cały zabieg zakładania licówek rozpoczyna się od pobrania wycisków od pacjenta, a następnie przygotowywana jest odpowiednia wizualizacja. Wyciski niezbędne są po to, aby przygotować pacjentowi licówki dokładnie dostosowane do kształtu zęba. Licówki to naprawdę wiele zalet i korzyści. Dzięki nim można bowiem rozjaśnić zęby, nadać im pożądaną barwę, zmienić ich kształt - poszerzyć, wydłużyć, zlikwidować szpary pomiędzy zębami. Z wykorzystaniem licówek można z powodzeniem poprawić kształt pojedynczego zęba, jak również kilku zębów. Założenie licówek to metoda polecana osobom dorosłym w różnym wieku. Są one w pełni bezpieczne dla pacjenta.

Dodaj komentarz

Halina
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Licówki to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, których zęby nie są białe i nie chcą się wybielać.

Danusia
Dodano:
0
0

Kiedyś z pewnością zdecyduję się na poprawę wyglądu uzębienia za pomocą licówek.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Przydatne sposoby na rozjaśnienie włosów
Aktywność, która będzie nam sprawiała przyjemność to...
Skleroterapię polecam każdemu. Świetny sposób na leczenie...
Warto jak najwcześniej zacząć leczenie żylaków.