Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaCo zrobić po nieudanym zabiegu medycyny estetycznej? Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Co zrobić po nieudanym zabiegu medycyny estetycznej?

Co zrobić po nieudanym zabiegu medycyny estetycznej?

Obecnie, gdy wygląd wpływa na wiele obszarów życia, gabinety medycyny estetycznej są chętnie odwiedzane przez kobiety i mężczyzn z różnym wieku. Choć poprawa wyglądu niesie ze sobą zwykle poprawę samopoczucia, wzrost samoakceptacji i większą pewność siebie, to zdarzają się sytuacje, że efekt zabiegu jest daleki od oczekiwań i po wyjściu z gabinetu nie jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani. Co możemy w takiej sytuacji zrobić?


Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem?
Wzrost popularności zabiegów medycyny estetycznej skutkuje pojawianiem się na rynku coraz większej liczby gabinetów i osób, które oferują możliwość poprawy wyglądu. Ma to swoje zalety, ponieważ zabiegi stają się łatwiej dostępne i nie trzeba długo oczekiwać na wolny termin. Sytuacja ta ma jednak również swoje ujemne strony. Oprócz specjalistycznych klinik, na rynku znajduje się wiele placówek, w których zatrudnione są osoby nieposiadające odpowiedniego przygotowania medycznego. Wybierając niewłaściwego operatora możemy narazić się na przykre konsekwencje, dlatego zanim podejmiemy decyzję, warto poszukać informacji o danym miejscu i /lub lekarzu aby upewnić się, że oddajemy się w ręce profesjonalisty.

Co zrobić gdy efekt nie jest taki, jaki powinien?
Najlepiej w takiej sytuacji powrócić do gabinetu, w którym był wykonany zabieg. Lekarz specjalista z pewnością odniesie się konstruktywnie do naszych uwag. Jeśli nie będziemy zadowoleni z rezultatu rekonsultacji, w drugiej kolejności możemy rozważyć konsultację u innego specjalisty z zakresu medycyny estetycznej.

O czym warto pamiętać?
O specjalistyczną konsultację możemy również zwrócić się do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej. Przede wszystkim należy jednak zachować dużą ostrożność jeszcze przed samym zabiegiem. Pamiętajmy, że wybierając specjalistę z dużym doświadczeniem, który posiada wykształcenie lekarskie (najlepiej w kierunku medycyny estetycznej) mamy większą pewność, że jesteśmy pod dobrą opieką. Nie warto również ufać promocjom i wyjątkowym okazjom. Podczas konsultacji mamy prawo wypytać o sprzęt i preparaty do zabiegów , jakie wykorzystywane są w danej placówce.

Jeśli poszukujesz specjalisty wykonującego zabiegi medycyny estetycznej, sprawdź ofertę Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dr Parda pod Piasecznem, koło Warszawy - medycyna estetyczna Warszawa.

 

Dodaj komentarz

~Katarzyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ciekawy temat artykułu

~Ada
Dodano:
0
0

Przydatne informacje

~Ela
Dodano:
0
0

Zabiegi medycyny estetycznej są coraz bardziej popularne

~Rafał
Dodano:
0
0

Najlepiej to wybierać najlepszych w swojej dziedzinie

Justyna
Dodano:
0
0

Zawsze trzeba wybierać gabinety o sprawdzonych opiniach, żeby uniknąć ewentualnych komplikacji.

Dorota
Dodano:
0
0

Dziękuję za informację o tym, że można zwrócić się o pomoc do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Ciekawy temat artykułu
Bardzo ciekawy artykuł
Dla bezpieczeństwa warto na pewno