Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaCzy ruch jest dobry dla zdrowia? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Czy ruch jest dobry dla zdrowia?

Czy ruch jest dobry dla zdrowia?

Ruch bardzo korzystnie wpływa na zdrowie. Pomaga uniknąć wielu chorób, schorzeń. Niektóre osoby twierdzą, że są tak zmęczone, mają tyle zajęć, iż nie starcza im czasu na aktywność fizyczną. Niestety - prędzej czy później będą musiały znaleźć czas na wizyty u lekarza. Osoby, które zaniedbują aktywność fizyczną zmagają się nierzadko z nadwaga, bólem kręgosłupa i innymi schorzeniami.


Podczas ruchu przede wszystkim spalamy kalorie. Oznacza to, iż każda aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie. Nie bez znaczenia jest też wpływ ruchu na psychikę. I obojętnie czy będzie to szybki spacer, jazda na rowerze czy też pływanie - z pewnością przyniesie pozytywne konsekwencje.
Ćwiczenia fizyczne, aktywność pomaga zmniejszyć poziom złego cholesterolu, minimalizuje ryzyko pojawienia się nadwagi, obniża ciśnienie, łagodzi stres. Aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie psychiczne - buduje poczucie wartości, zwiększa wiarę w siebie i swoje możliwości. Dla kobiet z pewnością istotne będzie to, iż ruch redukuje cellulit, a także ogranicza gromadzenie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Każda osoba, która dba o swoje zdrowie pamiętać musi o tym, aby systematycznie ćwiczyć, podejmować różnego rodzaju aktywności.  

Dodaj komentarz

Damian
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ruch to podstawa, powinniśmy sobie go jak najwięcej dostarczać, zwłaszcza gdy mamy pracę w pozycji siedzącej.

~Patryk
Dodano:
0
0

Odkąd chodzę na siłownię czuje się bardo dobrze, ruch pozytywnie na mnie wypłyną czuję się wypoczęty, poprawiło mi się samopoczucie, jestem radosny .


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Makijaż telewizyjny jest bardzo ważny ponieważ każdy chce...
Polecam klinikę Belvedere. Moje dłonie wreszcie odzyskały...
Pierwsze miesiące pracy jako wizażystki były ciężkie. Po...
porada: Mezoterapia
Nigdy o takim czymś nie słyszałam