Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaDomowe sposoby na kaszel u dzieci

Domowe sposoby na kaszel u dzieci

Domowe sposoby na kaszel u dzieci

Domowe sposoby łagodzenia podrażnień gardła przy kaszlu suchym u dzieci sprawdzają się, gdy przyczyną jest drobna infekcja lub wpływ zewnętrznych czynników drażniących. Kaszel suchy zazwyczaj występuje na początku infekcji, a po kilku dniach zamienia się w kaszel mokry. Kaszel u dziecka zawsze wymaga zwiększonej czujności u rodzica i nie powinien być lekceważony, ponieważ w niektórych przypadkach konieczna jest wizyta u lekarza. Do pediatry koniecznie trzeba się wybrać, gdy zauważymy u dziecka tzw. kaszel szczekający, kiedy kaszel utrzymuje się u dziecka długo i w nasilonym stopniu, że dziecko nie jest w stanie złapać oddechu lub jeżeli kaszel bez żadnych innych objawów pojawia się u bardzo małych dzieci.


Glicerol

W każdej domowej apteczce powinien znajdować się syrop łagodzący podrażnienia gardła przy kaszlu suchym, w którego składzie znajduje się czysty glicerol. Syrop na kaszel dla dzieci, dzięki cennym substancjom pochodzenia naturalnego tworzy cienką warstwę nawilżającą oraz ochronną, dzięki której możliwe jest złagodzenie podrażnienia związanego z suchym kaszlem.

Inhalacje na walkę z kaszlem

Dużą popularnością ze względu na swoją skuteczność cieszą się inhalacje, które ułatwiają odkrztuszanie, jak również rozrzedzają zalegającą w gardle wydzielinę - najczęściej wykorzystuje się sól fizjologiczną czy specjalne preparaty do inhalacji. Warto jednak pamiętać, że inhalacje mogą również nasilić kaszel.

Odpowiednie powietrze

Niezwykle duże znaczenie ma zapewnienie w pomieszczeniu odpowiednio nawilżonego powietrza - suche i ciepłe powietrze może sprzyjać podrażnieniom gardła i wzmocnieniu odruchu kaszlowego. Przy kaloryferze możesz położyć szklankę z wodą lub wyposażyć się w specjalne nawilżacze powietrza, które pozwolą utrzymać Ci odpowiednią wilgotność w wybranym pomieszczeniu.

Łyżka miodu i syrop z cebuli

Dzieciom powyżej 1. roku życia można podać miód, który łagodzi podrażnienia związane z kaszlem. Chętnie stosowany jest również syrop z cebuli, który ułatwia odkrztuszanie, a także rozrzedza wydzielinę. Cebulę należy pokroić w drobną kostkę, zasypać ją proporcjonalną ilością cukru, a następnie zostawić na kilkanaście godzin. Tak przygotowany syrop można podawać dziecku nawet trzy razy dziennie.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Bardzo dużo zależy od światła lamp telewizyjnych i do tego...
Makijaż będzie się dobrze trzymał, kiedy nasza skora...
Artykuł godny polecenia.
Uwielbiam paski wybielające, które przyniosły mi szybki...