Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaFizjoterapia zamiast leków Ocena 5 na podstawie 7 komentarzy

Fizjoterapia zamiast leków

Fizjoterapia zamiast leków

Nowoczesne metody wykorzystywane w gabinetach fizjoterapeutycznych przekonują do skorzystania z ich oferty coraz więcej osób. Specjaliści pomagają walczyć z bólem i uporczywymi dolegliwościami. Zamiast brać tabletki warto zastanowić się np.: nad masażem gorącymi kamieniami.


Fizjoterapeuta doradzi jaką metodę walki z bólem wybrać, poleci zabiegi na cellulit czy blizny. Leki bowiem tylko uśmierzają ból na chwilę, nigdy go nie wyleczą ani nie zmniejszą odczuwania.
Pomoże w tym jednak masaż czy terapia manualna. Niektóre z zabiegów są inspirowane światową medycyną i rozwiązaniami problemów nękających ciało ludzkie od wieków.
Na przykład masaż bańką chińską był używany niegdyś jako sposób na uodparnianie organizmu i leczenie infekcji. Współcześnie z tej rewelacyjnej metody korzysta fizjoterapia walcząc również z obrzękami czy cellulitem.

Godny polecenia jest także masaż relaksacyjny. Zapewnia nie tylko ulgę w bolesnych miejscach, ale też odpręża i uspokaja pacjentów. Właściwie wykonany stanie się sposobem na relaks i wypoczynek, zwłaszcza gdy ktoś prowadzi stresujący tryb życia albo ma na głowie mnóstwo obowiązków. W połączeniu z aromaterapią leczy nie tylko fizycznie, ale też koi nerwy.
Głaskanie, uciskanie i pocieranie ciała ma na nie zbawienny wpływ. Warto rozejrzeć się w okolicy, poczytać opinie i zdecydować na taki zabieg, nawet jeśli nic poważnego nam nie dolega. Odpowiednio wybrany gabinet fizjoterapeutyczny sprawi, że staniemy się jego stałym gościem, a tabletki zatruwające organizm wyrzucimy do kosza.

Dodaj komentarz

~Katarzyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dobry fizjo jest sporą pomocą

~Ada
Dodano:
0
0

Interesujący artykuł

~Rafał
Dodano:
0
0

Pierwszy raz słyszę o takim masażu

~Ela
Dodano:
0
0

Ciekawy masaż

Daniela
Dodano:
0
0

Popularność masażu bańką chińską przeżywa ostatnio pełne odrodzenie. Bardzo dobrze wpływa na redukcję cellulitu i to w stosunkowo krótkim czasie.

Natalia
Dodano:
0
0

Słyszałam, że współpraca z fizjoterapeutą może przynieść bardzo wiele korzyści w zminimalizowaniu dolegliwości, które zazwyczaj leczy się przy użyciu leków.

Paulina
Dodano:
0
0

Ale i tak najlepsze efekty pewnie daje połączenie leków z fizjoterapią


Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Super artykuł.Polecam do przeczytania dla osób, które...
Miałem problemy z żylakami, bardzo pomogła mi klinika dr...
Przy wyborze butów sportowych trzeba wziąć pod uwagę do...
Nie warto czekać z chorobami żylnymi