Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaFizjoterapia zamiast leków Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Fizjoterapia zamiast leków

Fizjoterapia zamiast leków

Nowoczesne metody wykorzystywane w gabinetach fizjoterapeutycznych przekonują do skorzystania z ich oferty coraz więcej osób. Specjaliści pomagają walczyć z bólem i uporczywymi dolegliwościami. Zamiast brać tabletki warto zastanowić się np.: nad masażem gorącymi kamieniami.


Fizjoterapeuta doradzi jaką metodę walki z bólem wybrać, poleci zabiegi na cellulit czy blizny. Leki bowiem tylko uśmierzają ból na chwilę, nigdy go nie wyleczą ani nie zmniejszą odczuwania.
Pomoże w tym jednak masaż czy terapia manualna. Niektóre z zabiegów są inspirowane światową medycyną i rozwiązaniami problemów nękających ciało ludzkie od wieków.
Na przykład masaż bańką chińską był używany niegdyś jako sposób na uodparnianie organizmu i leczenie infekcji. Współcześnie z tej rewelacyjnej metody korzysta fizjoterapia walcząc również z obrzękami czy cellulitem.

Godny polecenia jest także masaż relaksacyjny. Zapewnia nie tylko ulgę w bolesnych miejscach, ale też odpręża i uspokaja pacjentów. Właściwie wykonany stanie się sposobem na relaks i wypoczynek, zwłaszcza gdy ktoś prowadzi stresujący tryb życia albo ma na głowie mnóstwo obowiązków. W połączeniu z aromaterapią leczy nie tylko fizycznie, ale też koi nerwy.
Głaskanie, uciskanie i pocieranie ciała ma na nie zbawienny wpływ. Warto rozejrzeć się w okolicy, poczytać opinie i zdecydować na taki zabieg, nawet jeśli nic poważnego nam nie dolega. Odpowiednio wybrany gabinet fizjoterapeutyczny sprawi, że staniemy się jego stałym gościem, a tabletki zatruwające organizm wyrzucimy do kosza.

Dodaj komentarz

Daniela
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Popularność masażu bańką chińską przeżywa ostatnio pełne odrodzenie. Bardzo dobrze wpływa na redukcję cellulitu i to w stosunkowo krótkim czasie.

Natalia
Dodano:
0
0

Słyszałam, że współpraca z fizjoterapeutą może przynieść bardzo wiele korzyści w zminimalizowaniu dolegliwości, które zazwyczaj leczy się przy użyciu leków.

Paulina
Dodano:
0
0

Ale i tak najlepsze efekty pewnie daje połączenie leków z fizjoterapią


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Warto jak najwcześniej zacząć leczenie żylaków.
Chodzę regularnie do flebologa. Prowadzę siedzący tryb...
Ciekawy zabieg, uczestniczę w kursie kosmetycznym i...
Mój mąż namawia mnie, abyśmy zaczęli morsować. Może...