Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaFotelik dla dziecka w samolocie Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Fotelik dla dziecka w samolocie

Fotelik dla dziecka w samolocie

Pierwsza podróż samolotem z małym dzieckiem może dostarczyć stresu i niepewności. Wystarczy jednak odpowiednio się do niej przygotować, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i zapewnić dziecku odpowiedni poziom bezpieczeństwa. W samolocie podobnie jak w samochodzie można, a nawet powinno korzystać się z fotelików. Co należy wiedzieć o tym sposobie podróżowania?


Bezpieczeństwo malucha podczas lotu
Dzieci mogą podróżować samolotem już od swoich pierwszych dni życia, ponieważ większość lini lotniczych dopuszcza możliwość przewozu dzieci, które mają ukończone 8 dni. W zależności od wieku małego pasażera, sposób przewożenia może wyglądać nieco inaczej. Dziecko do ukończenia drugiego roku życia może podróżować na kolanach rodziców, zapięte specjalnym pasem, albo na osobnym siedzeniu w odpowiednim foteliku. Pierwszy ze sposobów jest najtańszy, a niektóre linie umożliwiają nawet darmowy przelot małym pasażerom. Trzeba jednak mieć na uwadze, że podobnie jak w samochodzie nie gwarantuje to żadnej ochrony. Oczywiście samolot nie zderzy się z żadnym pojazdem, jednak silne turbulencje czy inne nieprzewidziane okoliczności mogą narazić dziecko na poważne urazy. Fotelik jest znacznie bardziej bezpieczną opcją, lepiej dostosowaną do potrzeb dziecka.

Co ze starszymi dziećmi?
Dzieci w starszym wieku, od 2 do 12 roku życia muszą podróżować już na osobnym siedzeniu, przypięte pasami samolotowymi lub posadzone w foteliku. Pasy w samolocie, tak jak w samochodach nie są dopasowane do wzrostu i wagi małego dziecka, dlatego eksperci zalecają wybór opcji z fotelikiem. Opłaty za podróż dziecka w foteliku różnią się w zależności od przewoźnika. Na szczęście jest też dobra wiadomość. Nie trzeba kupować dwóch fotelików - jednego do samochodu, a osobnego do samolotu. Wystarczy, że posiadany fotelik samochodowy posiada certyfikat lotniczy TÜV. Jest on wydawany przez niemiecką organizację, jeśli fotelik przejdzie pomyślnie odpowiednie testy. Przed podróżą samolotem warto skontaktować się też z linią lotniczą i dopytać o szczegóły dotyczące przewożenia dzieci. Mogą się one znacznie różnić między sobą.

Dodaj komentarz

~Ela
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Bezpieczeństwa zawsze jest najważniejsze

~Katarzyna
Dodano:
0
0

Bardzo ciekawy artykuł

~Rafał
Dodano:
0
0

Interesujący temat

~Adam
Dodano:
0
0

Dobra opcja dla dzieci, żeby zwiększyć im bezpieczeństwo podczas lotu

Mariusz
Dodano:
0
0

Ale super. Z pewnością zainteresuję się bardziej tematem fotelików posiadających certyfikat lotniczy. Na tej stronce są naprawdę świetne porady.

Krystyna
Dodano:
0
0

Bezpieczeństwo przedewszystkim


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Takie uzależnienie jest coraz częstsze... Patrząc na nasze...
Kiedyś z pewnością zdecyduję się na poprawę wyglądu...
Bardzo fajnie, że został poruszony ten temat
Zachęcam do skorzystania z usług dietetyka. dzięki dobre...