Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaFotelik dla dziecka w samolocie

Fotelik dla dziecka w samolocie

Fotelik dla dziecka w samolocie

Pierwsza podróż samolotem z małym dzieckiem może dostarczyć stresu i niepewności. Wystarczy jednak odpowiednio się do niej przygotować, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i zapewnić dziecku odpowiedni poziom bezpieczeństwa. W samolocie podobnie jak w samochodzie można, a nawet powinno korzystać się z fotelików. Co należy wiedzieć o tym sposobie podróżowania?


Bezpieczeństwo malucha podczas lotu
Dzieci mogą podróżować samolotem już od swoich pierwszych dni życia, ponieważ większość lini lotniczych dopuszcza możliwość przewozu dzieci, które mają ukończone 8 dni. W zależności od wieku małego pasażera, sposób przewożenia może wyglądać nieco inaczej. Dziecko do ukończenia drugiego roku życia może podróżować na kolanach rodziców, zapięte specjalnym pasem, albo na osobnym siedzeniu w odpowiednim foteliku. Pierwszy ze sposobów jest najtańszy, a niektóre linie umożliwiają nawet darmowy przelot małym pasażerom. Trzeba jednak mieć na uwadze, że podobnie jak w samochodzie nie gwarantuje to żadnej ochrony. Oczywiście samolot nie zderzy się z żadnym pojazdem, jednak silne turbulencje czy inne nieprzewidziane okoliczności mogą narazić dziecko na poważne urazy. Fotelik jest znacznie bardziej bezpieczną opcją, lepiej dostosowaną do potrzeb dziecka.

Co ze starszymi dziećmi?
Dzieci w starszym wieku, od 2 do 12 roku życia muszą podróżować już na osobnym siedzeniu, przypięte pasami samolotowymi lub posadzone w foteliku. Pasy w samolocie, tak jak w samochodach nie są dopasowane do wzrostu i wagi małego dziecka, dlatego eksperci zalecają wybór opcji z fotelikiem. Opłaty za podróż dziecka w foteliku różnią się w zależności od przewoźnika. Na szczęście jest też dobra wiadomość. Nie trzeba kupować dwóch fotelików - jednego do samochodu, a osobnego do samolotu. Wystarczy, że posiadany fotelik samochodowy posiada certyfikat lotniczy TÜV. Jest on wydawany przez niemiecką organizację, jeśli fotelik przejdzie pomyślnie odpowiednie testy. Przed podróżą samolotem warto skontaktować się też z linią lotniczą i dopytać o szczegóły dotyczące przewożenia dzieci. Mogą się one znacznie różnić między sobą.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Wnętrza projektowane w tym roku będą niezwykle ekspresyjne...
Wciąż najmodniejsze są proste bryły mebli, ale o ciekawym...
dodatki zawsze zdobią wnętrze i to bardzo - wazon czy lampa...
szukam dobrego projektanta wnętrz w Wrocłąwiu - czy ktoś...