Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaFoteliki samochodowe dla dzieci z funkcją spania Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Foteliki samochodowe dla dzieci z funkcją spania

Foteliki samochodowe dla dzieci z funkcją spania

Dzieci często podczas podróży samochodem lubią się zdrzemnąć. Warto więc umożliwić im wygodny wypoczynek inwestując w foteliku z funkcją spania. Można je rozłożyć, aby zapewnić dziecku wygodę podczas podróży a przy tym mieć pewność, że maluch będzie bezpieczny.


Czym jest fotelik z funkcją spania?

Foteliki z funkcją spania posiadają regulowane oparcie, które można nachylić pod odpowiednim kątem. Dzięki temu dziecko znajdzie się w bardziej płaskiej pozycji, która zapewni mu bezpieczeństwo, a także wygodę podczas spania. Takie foteliki znajdziemy w grupie wagowej 0-13, ale również w większych.
Foteliki przeznaczone dla niemowląt zawsze pozwalają na zachowanie przez dziecko leżącej pozycji. Jest to bardzo istotne, ponieważ noworodki jeszcze nie potrafią samodzielnie siadać, a ponadto przez pierwszy rok dzieci głównie śpią. W fotelikach tego typu dziecko jednak nie leży zupełnie na płasko, a pod odpowiednim kątem, ponieważ tak jest dla niego bezpieczniej.
W przypadku fotelików dla dzieci starszych, funkcja spania umożliwia regulowanie oparcia. Oczywiście z uwagi na fakt, że za plecami dziecko ma oparcie kanapy, można odchylić fotelik jedynie do pewnego stopnia. Taka opcja pozwala jednak polepszyć wygodę dziecka i jest mu zdecydowanie łatwiej się dzięki temu zdrzemnąć.

Jak wybrać fotelik z funkcją spania?

Przy wyborze fotelika należy sprawdzić, jaki kąt nachylenia zapewnia fotelik. Dorze, jeśli regulacja jest kilkustopniowa, dzięki temu można zmieniać nachylenie oparcia i dostosowywać je do wygody dziecka. Należy również pamiętać, że komfortu dziecka nie powinno przekładać się nad jego bezpieczeństwo, dlatego nie możemy zapominać o tym, że fotelik powinien być dostosowany przede wszystkim do wzrostu i masy dziecka, a także do pojazdu.
Powinien posiadać również przeprowadzone testy bezpieczeństwa potwierdzające, że jest w stanie odpowiednio zabezpieczyć dziecko. Funkcję spania należy więc potraktować jako dodatkowe udogodnienie, które można rozważyć dopiero wtedy, gdy kryteria bezpieczeństwa zostaną spełnione. Więcej o fotelikach znajdziesz tutaj: http://www.ranking-foteliki.pl/

Dodaj komentarz

Beata
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Fotelik z funkcją spania pozwala mojemu maluszkowi na drzemki w czasie podróży.

Olga
Dodano:
0
0

Wybór jest ciężki, skorzystam z rankingu fotelików i dokonam wyboru.

Asia
Dodano:
0
0

Super artykuł. Chętnie kupię taki fotelik mojemu dziecku. Polecam

~Kamila
Dodano:
0
0

Bardzo fajna sprawa. Wygoda dziecka i jego bezpieczeństwo jest najważniejsze.

~Lidia
Dodano:
0
0

Świetny wybór na prezent. Ile rodziców chciałoby aby ich pociechy bezpiecznie spały podczas podróży.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Hey there, I just found your site, quick question… My...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Cool website! My name’s Eric, and I just found your site...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Trzeba się ruszać, aby być zdrowym i szczęśliwym.
My name’s Eric and I just found your site...
Fajnie, że istnieją takie zabiegi. Dzięki nim można stać...
Dobrze, że moja klinika medycyny estetycznej jest otwarta na...