Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaHigiena rąk w miejscu pracy Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Higiena rąk w miejscu pracy

Higiena rąk w miejscu pracy

Epidemia koronawirusa sprawiła, że wiele firm postawiło na pracę zdalną, aby zminimalizować ryzyko zachorowania, a jednocześnie, aby mogli oni wypełniać swoje obowiązki służbowe. Większość przedsiębiorstw zaczyna jednak powracać do pracy w biurach, dlatego firmy są odpowiednio przygotowywane - mierzona jest temperatura ciała, jak również obowiązkowa jest dezynfekcja rąk przy wejściu oraz wyjściu z zakładu. Takie procedury pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo pracowników i uniknąć rozpowszechniania się koronawirusa.


Jaki płyn do dezynfekcji wybrać?

W asortymencie marki Linea dostępne są wysokiej jakości środki do dezynfekcji i mycia rąk marki DIVERSEY. Oferowane preparaty dostępne są w formie żelu lub preparatu płynnego powstałego na bazie alkoholu, dzięki czemu wyróżnia go skuteczne i szybkie działanie. Preparaty marki DIVERSEY mogą być użytkowane w placówkach biurowych, a także w miejscach, w których jest kontakt z żywnością. Co więcej, wszystkie płyny do dezynfekcji rąk od wspomnianej marki zawierają substancje nawilżające, które chronią skórę przed wszelkimi podrażnieniami i wysuszeniami, dzięki czemu nawet wielokrotne użytkowanie podczas dnia płynu do dezynfekcji nie pozostawi Twoich dłoni suchych, lecz wygładzone i nawilżone. Wszystkie preparaty dostępne są w opakowaniach o dużej pojemności, z których płyn można przelać do butelek czy do dozowników, które umożliwią równomierne rozprowadzanie płynu w odpowiednich ilościach.

Jak zadbać o bezpieczeństwo w miejscu pracy?

Bezpieczeństwo w miejscu pracy musi zapewnić pracodawca, jednakże powinni o nie również zadbać pracownicy. Dobrym rozwiązaniem w przestrzeni biurowej jest zachowanie prawidłowej odległości pomiędzy stanowiskami pracy, jak również ustawienie przy wejściu do biura dozownika z płynem do dezynfekcji rąk. W przypadku kontaktu z klientami zaleca się noszenie maseczek i rękawiczek. Toalety firmowe powinny być również wyposażone w antybakteryjne mydło w płynie, które usunie z naszych rąk wszelkie zanieczyszczenia. Na mycie rąk powinno przeznaczyć się ok. minutę - szczególną uwagę należy zwrócić na przestrzenie pomiędzy palcami, kciukiem, jak również na nadgarstki.

Dodaj komentarz

Iga
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Higiena w tych czasach jest szczególnie ważna, tym bardziej w miejscu pracy i powinniśmy o to zadbać.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Dlatego należy badać się regularnie, aby postarać się...
Ciekawy artykuł opisujący jakie mamy rodzaje aparatów.
Zdecydowanie warto skorzystać z tego zabiegu, bardzo polecam.
Ostatnio miałam konsultację online z lekarzem medycyny...