Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaHigiena rąk w miejscu pracy Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Higiena rąk w miejscu pracy

Higiena rąk w miejscu pracy

Epidemia koronawirusa sprawiła, że wiele firm postawiło na pracę zdalną, aby zminimalizować ryzyko zachorowania, a jednocześnie, aby mogli oni wypełniać swoje obowiązki służbowe. Większość przedsiębiorstw zaczyna jednak powracać do pracy w biurach, dlatego firmy są odpowiednio przygotowywane - mierzona jest temperatura ciała, jak również obowiązkowa jest dezynfekcja rąk przy wejściu oraz wyjściu z zakładu. Takie procedury pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo pracowników i uniknąć rozpowszechniania się koronawirusa.


Jaki płyn do dezynfekcji wybrać?

W asortymencie marki Linea dostępne są wysokiej jakości środki do dezynfekcji i mycia rąk marki DIVERSEY. Oferowane preparaty dostępne są w formie żelu lub preparatu płynnego powstałego na bazie alkoholu, dzięki czemu wyróżnia go skuteczne i szybkie działanie. Preparaty marki DIVERSEY mogą być użytkowane w placówkach biurowych, a także w miejscach, w których jest kontakt z żywnością. Co więcej, wszystkie płyny do dezynfekcji rąk od wspomnianej marki zawierają substancje nawilżające, które chronią skórę przed wszelkimi podrażnieniami i wysuszeniami, dzięki czemu nawet wielokrotne użytkowanie podczas dnia płynu do dezynfekcji nie pozostawi Twoich dłoni suchych, lecz wygładzone i nawilżone. Wszystkie preparaty dostępne są w opakowaniach o dużej pojemności, z których płyn można przelać do butelek czy do dozowników, które umożliwią równomierne rozprowadzanie płynu w odpowiednich ilościach.

Jak zadbać o bezpieczeństwo w miejscu pracy?

Bezpieczeństwo w miejscu pracy musi zapewnić pracodawca, jednakże powinni o nie również zadbać pracownicy. Dobrym rozwiązaniem w przestrzeni biurowej jest zachowanie prawidłowej odległości pomiędzy stanowiskami pracy, jak również ustawienie przy wejściu do biura dozownika z płynem do dezynfekcji rąk. W przypadku kontaktu z klientami zaleca się noszenie maseczek i rękawiczek. Toalety firmowe powinny być również wyposażone w antybakteryjne mydło w płynie, które usunie z naszych rąk wszelkie zanieczyszczenia. Na mycie rąk powinno przeznaczyć się ok. minutę - szczególną uwagę należy zwrócić na przestrzenie pomiędzy palcami, kciukiem, jak również na nadgarstki.

Dodaj komentarz

Iga
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Higiena w tych czasach jest szczególnie ważna, tym bardziej w miejscu pracy i powinniśmy o to zadbać.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Skleroterapia brzmi ciekawie. Na pewno daje lepszy efekt niż...
Znalazłam tu bardzo dużo ciekawych porad o jakich trzeba...
Dobry flebolog to podstawa i klucz do sukcesu. Przy wyborze...
Dlatego należy badać się regularnie, aby postarać się...