Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaJak naturalnie rozjaśnić włosy?

Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Jeżeli nie chcesz niszczyć swoich włosów chemicznymi farbami, ale pragniesz je odświeżyć, nadać im jaśniejszy kolor – możesz wypróbować kilka domowych sposobów przedstawionych poniżej.


Sok Cytrynowy

Jedną z najczęściej używanych metod domowego rozjaśniania jest nakładanie na włosy soku z cytryny. Genialnie działa na łuski włosa, które w kwaśnym środowisku zamykają się. Wystarczy po myci włosów zrobić płukankę z wody i soku cytrynowego. Czynność należy powtarzać podczas kilku myć.

Rumianek

Inna metoda to użycie rumianku pod każdą postacią. Szampon rumiankowy, odżywka rumiankowa i na koniec płukanka również rumiankowa. Posiadaczki jasnych włosów otrzymają delikatny efekt. Aby przygotować mieszankę z rumianku wystarczy zaparzyć dwie torebki rumianku, po ostygnięciu płuczemy włosy w ten sam sposób, jak przy użyciu płukanki cytrynowej.

Rabarbar

Podobno to jedna z najskuteczniejszych metod rozjaśniania włosów. Aby przygotować miksturę potrzeba nam 50 gram sproszkowanego rabarbaru, który mieszamy z sokiem z cytryny i 1 łyżką oliwy z oliwek tłoczonej na zimno. Następnie dolewamy wody tak, aby powstała papka, którą po 15 minutach nakładamy na włosy, odczekujemy 30 minut. Jest to przepis na krótkie włosy, w przypadku długich należy podwoić ilość składników.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

My name’s Eric and I just came across your website -...
My name’s Eric and I just came across your website -...
My name’s Eric and I just came across your website -...
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Do teraz nie miałem pojęcia na czym polega ten masaż...
porada: Laser fraksyjny
Ile kosztuje taki zabieg?
Bardzo skuteczny zabieg.
Ja wybierałam swoje buty ślubne tak, aby służyły mi lata,...