Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaJak naturalnie rozjaśnić włosy?

Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Jeżeli nie chcesz niszczyć swoich włosów chemicznymi farbami, ale pragniesz je odświeżyć, nadać im jaśniejszy kolor – możesz wypróbować kilka domowych sposobów przedstawionych poniżej.


Sok Cytrynowy

Jedną z najczęściej używanych metod domowego rozjaśniania jest nakładanie na włosy soku z cytryny. Genialnie działa na łuski włosa, które w kwaśnym środowisku zamykają się. Wystarczy po myci włosów zrobić płukankę z wody i soku cytrynowego. Czynność należy powtarzać podczas kilku myć.

Rumianek

Inna metoda to użycie rumianku pod każdą postacią. Szampon rumiankowy, odżywka rumiankowa i na koniec płukanka również rumiankowa. Posiadaczki jasnych włosów otrzymają delikatny efekt. Aby przygotować mieszankę z rumianku wystarczy zaparzyć dwie torebki rumianku, po ostygnięciu płuczemy włosy w ten sam sposób, jak przy użyciu płukanki cytrynowej.

Rabarbar

Podobno to jedna z najskuteczniejszych metod rozjaśniania włosów. Aby przygotować miksturę potrzeba nam 50 gram sproszkowanego rabarbaru, który mieszamy z sokiem z cytryny i 1 łyżką oliwy z oliwek tłoczonej na zimno. Następnie dolewamy wody tak, aby powstała papka, którą po 15 minutach nakładamy na włosy, odczekujemy 30 minut. Jest to przepis na krótkie włosy, w przypadku długich należy podwoić ilość składników.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Hey there, I just found your site, quick question… My...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Cool website! My name’s Eric, and I just found your site...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Zawód wizażysty moim zdaniem musi wiązać się z głęboką...
Bardzo uciążliwe schorzenie, czasami nie mogłem wstać z...
Ciekawe metody jak można poprawić wygląd swojego uśmiechu.
Chodzę regularnie do flebologa. Prowadzę siedzący tryb...