Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaJak się przygotować do skleroterapii? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Jak się przygotować do skleroterapii?

Jak się przygotować do skleroterapii?

Zabieg skleroterapii umożliwia zamknięcie lub całkowite zniknięcie powiększonego naczynia żylnego. Zabieg skleroterapii można podzielić na kilka typów, które są związane z typem podawanego preparatu, jego formą oraz sposobem, którym dostarcza się go do naczynia.


rodzaje skleroterapii

Najpopularniejszą opcją jest skleroterapia płynowa oraz skleroterapia pianowa — ta pierwsza używana jest przede wszystkim do eliminacji niewydolnych naczyń żylnych o niewielkiej średnicy. Natomiast skleroterapia pianowa wykorzystuje preparat w formie spienionej — taka forma leku dłużej i dokładniej oddziałuje ze ścianą naczynia, a jego gęsta konsystencja dłużej pozostaje w naczyniu, dlatego jest ona przeznaczona do zamykania większych naczyń, np. perforatorów żylnych czy bocznic. Do najczęstszych powikłań występujących po zabiegu należą siniaki, zaczerwienienia oraz obrzęk występujący wokół kostek, dlatego tak ważne jest udanie się na ok. 30-minutowy spacer po przeprowadzonym zabiegu skleroterapii.

USG Doppler

Przed każdym zabiegiem skleroterapii konieczne jest wykonanie badania USG żył Doppler, które jest kluczowe dla prawidłowego, skutecznego, a zarazem bezpiecznego wykonania zabiegu. Zaleca się, aby badanie zostało przeprowadzone przez tego samego lekarza, który będzie wykonywał zabieg — może być przeprowadzone w tym samym dniu, co skleroterapia. Do samego zabiegu nie trzeba się jednak specjalnie przygotowywać. Nie ma konieczności odstawiania większości leków, a także przed zabiegiem można swobodnie jeść i pić. Przed zabiegiem oraz po nim można swobodnie uprawiać sport, a nawet jest to wskazane, po zabiegu warto wykonać trening aerobowy, który będzie polegał na szybkim marszu lub bieganiu. Na zabieg najlepiej ubrać się w wygodne sportowe ubrania oraz komfortowe buty. Zabieg można tak naprawdę wykonać w każdej chwili, dlatego nie jest potrzebne do niego zwolnienie lekarskie. Po przeprowadzonym zabiegu i spacerze można wrócić do swojego codziennego funkcjonowania.

Dodaj komentarz

Magda
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Nie słyszałam wcześniej o takim zabiegu.

Monika
Dodano:
0
0

Skleroterapię polecam każdemu. Świetny sposób na leczenie żylaków.

Gabrysia
Dodano:
0
0

Bardzo ciekawy zabieg. Polecam wszystkim osobom, którzy zmagają się z żylakami.

Gabrysia
Dodano:
0
0

Bardzo ciekawy zabieg. Polecam wszystkim osobom, którzy zmagają się z żylakami.


Ostatnio komentowane porady

Sennik to rodzaj specjalnego słownika, który zawiera...
Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Interesujący artykuł
Mam dla wszystkich dobrą radę. Jeśli macie poczujecie, że...
Warto zapobiegać dyskopatii.
Może kiedyś skorzystam