Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaJak wybielić zęby? Ocena 5 na podstawie 11 komentarzy

Jak wybielić zęby?

Jak wybielić zęby?

Skuteczne wybielanie zębów nie musi kosztować majątku. Istnieje kilka sprawdzonych metod, dzięki którym każdy z nas może samodzielnie w zaciszu własnego domu wybielić zęby w całkowicie bezpieczny sposób. Faktem jest, że wielu z nas nie ma naturalnie białego uśmiechu. Kolor zębów jest uwarunkowany genetycznie.
Co więcej, ich odcień zależy także od tego, jakie pokarmy i napoje spożywamy, czy palimy papierosy lub czy przyjmujemy (lub przyjmowaliśmy) pewne leki. Aby w dorosłym życiu cieszyć się możliwie białymi zębami, trzeba od wczesnego wieku dziecięcego odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej i unikać produktów mających wpływ na barwę zębów. Jeśli jednak to za mało, można skorzystać z kilku sprawdzonych i skutecznych sposobów na rozjaśnienie uśmiechu. Jakich?


Węgiel aktywny

Działanie węgla aktywnego polega na pochłanianiu zalegających na zębach zanieczyszczeń i łagodne ścieranie osadu. Do tego celu wystarczy zakupić w aptece węgiel w tabletkach lub kapsułkach. Należy dodać dwie porcje węgla do pasty lub stosować w połączeniu z olejem sezamowym albo kokosowym. Tę metodę należy stosować nie częściej niż co 3-4 dni. Wybielanie przy pomocy węgla nie jest zalecane osobom posiadającym wrażliwe zęby i dziąsła.

Kurkuma

Kurkuma jest orientalną przyprawą, którą można stosować także poza kuchnią. Jej przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze działanie znane jest od wielu lat. Kurkuma świetnie sprawdza się w wybielaniu zębów. Aby przekonać się o skuteczności tej metody należy zmieszać sproszkowaną przyprawę z olejem kokosowym oraz odrobiną olejku miętowego. Możesz także dodać zmieloną kurkumę do swojej ulubionej pasty i myć nią zęby przed snem. Dla zadowalających efektów, przyprawę należy stosować dwa razy w tygodniu.

Soda oczyszczona

W wybielaniu zębów skutecznie działa także soda oczyszczona. Jej działanie polega na usuwaniu osadu poprzez ścieranie go ze szkliwa. Trzeba jednak bardzo uważać - soda oczyszczona może uszkodzić szkliwo, co będzie przyczyną powstania nadwrażliwości zębów. Dlatego wybielanie przy użyciu sody oczyszczonej należy wykonywać bardo rzadko i przez krótki czas.

Nakładki

W aptekach i drogeriach znaleźć można także specjalne pasty wybielające przeznaczone do stosowania na nakładkach silikonowych. Pastę aplikuje się w niewielkiej ilości na odpowiednio przygotowaną nakładkę i trzyma na zębach przez określony czas. To bardzo skuteczna metoda wybielania w warunkach domowych. Preparaty wykorzystywane do wybielania mogą powodować nadwrażliwość zębów, dlatego zawsze należy trzymać się zaleceń producenta, umieszczonych na ulotce.

Wybielanie w gabinecie stomatologicznym

No najtrwalszych i najskuteczniejszych metod wybielanie zębów Rzeszów należy poddanie się profesjonalnemu zabiegowi w gabinecie stomatologicznym. Tam, przy użyciu specjalnych substancji i lamp można bezpiecznie i długotrwale rozjaśnić uśmiech. Aby tego dokonać, należy uprzednio wyleczyć ubytki. Profesjonalne wybielanie u dentysty to także najdroższa opcja. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz renomy gabinetu, koszt zabiegu może zamykać się nawet w kilku tysiącach złotych.

Dodaj komentarz

Maja
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Niedawno zdecydowałam się na wybielanie zębów, efekt przerósł moje oczekiwania.

Olga
Dodano:
0
0

Kilka miesięcy temu zostały wybielałam zęby u specjalisty, świetny efekt.

Luiza
Dodano:
0
0

Posiadam w domu pastę z węglem aktywnym, która stopniowo wybiela zęby.

Sandra
Dodano:
0
0

Uwielbiam paski wybielające, które przyniosły mi szybki efekt w krótkim czasie.

~Benia
Dodano:
0
0

Super sposoby na wybielanie zębów.Na pewno skorzystam na razie z tych tańszych opcji.

Kamila
Dodano:
0
0

Dużo czytam o wybielaniu zębów bo chcę w najbliższym czasie z tego skorzystać. Najbardziej skłonna jestem zdecydować się na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym pod okiem fachowca.

~Igor
Dodano:
0
0

Super artykuł

~Iza
Dodano:
0
0

Ciekawe metody jak można poprawić wygląd swojego uśmiechu.

~Natalia
Dodano:
0
0

Fajny artykuł, przedstawiający kilka sposobów na wybielenie zębów.

~Karaol
Dodano:
0
0

Fajny artykuł, opisujący domowe metody, które możemy wykorzystać do wybielenia naszych zębów.

~Marlena
Dodano:
0
0

Ja stosuje nakładki aby wybielić zęby i jestem zadowolona z efektów.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Już od paru lat morsuje razem z rodzicami. Wszyscy czujemy...
Polecam salon Impresja. To tutaj właśnie znalazłam swoją...
Skleroterapia brzmi ciekawie. Na pewno daje lepszy efekt niż...
Skleroterapię polecam każdemu. Świetny sposób na leczenie...