Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaJak wybielić zęby? Ocena 5 na podstawie 11 komentarzy

Jak wybielić zęby?

Jak wybielić zęby?

Skuteczne wybielanie zębów nie musi kosztować majątku. Istnieje kilka sprawdzonych metod, dzięki którym każdy z nas może samodzielnie w zaciszu własnego domu wybielić zęby w całkowicie bezpieczny sposób. Faktem jest, że wielu z nas nie ma naturalnie białego uśmiechu. Kolor zębów jest uwarunkowany genetycznie.
Co więcej, ich odcień zależy także od tego, jakie pokarmy i napoje spożywamy, czy palimy papierosy lub czy przyjmujemy (lub przyjmowaliśmy) pewne leki. Aby w dorosłym życiu cieszyć się możliwie białymi zębami, trzeba od wczesnego wieku dziecięcego odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej i unikać produktów mających wpływ na barwę zębów. Jeśli jednak to za mało, można skorzystać z kilku sprawdzonych i skutecznych sposobów na rozjaśnienie uśmiechu. Jakich?


Węgiel aktywny

Działanie węgla aktywnego polega na pochłanianiu zalegających na zębach zanieczyszczeń i łagodne ścieranie osadu. Do tego celu wystarczy zakupić w aptece węgiel w tabletkach lub kapsułkach. Należy dodać dwie porcje węgla do pasty lub stosować w połączeniu z olejem sezamowym albo kokosowym. Tę metodę należy stosować nie częściej niż co 3-4 dni. Wybielanie przy pomocy węgla nie jest zalecane osobom posiadającym wrażliwe zęby i dziąsła.

Kurkuma

Kurkuma jest orientalną przyprawą, którą można stosować także poza kuchnią. Jej przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze działanie znane jest od wielu lat. Kurkuma świetnie sprawdza się w wybielaniu zębów. Aby przekonać się o skuteczności tej metody należy zmieszać sproszkowaną przyprawę z olejem kokosowym oraz odrobiną olejku miętowego. Możesz także dodać zmieloną kurkumę do swojej ulubionej pasty i myć nią zęby przed snem. Dla zadowalających efektów, przyprawę należy stosować dwa razy w tygodniu.

Soda oczyszczona

W wybielaniu zębów skutecznie działa także soda oczyszczona. Jej działanie polega na usuwaniu osadu poprzez ścieranie go ze szkliwa. Trzeba jednak bardzo uważać - soda oczyszczona może uszkodzić szkliwo, co będzie przyczyną powstania nadwrażliwości zębów. Dlatego wybielanie przy użyciu sody oczyszczonej należy wykonywać bardo rzadko i przez krótki czas.

Nakładki

W aptekach i drogeriach znaleźć można także specjalne pasty wybielające przeznaczone do stosowania na nakładkach silikonowych. Pastę aplikuje się w niewielkiej ilości na odpowiednio przygotowaną nakładkę i trzyma na zębach przez określony czas. To bardzo skuteczna metoda wybielania w warunkach domowych. Preparaty wykorzystywane do wybielania mogą powodować nadwrażliwość zębów, dlatego zawsze należy trzymać się zaleceń producenta, umieszczonych na ulotce.

Wybielanie w gabinecie stomatologicznym

No najtrwalszych i najskuteczniejszych metod wybielanie zębów Rzeszów należy poddanie się profesjonalnemu zabiegowi w gabinecie stomatologicznym. Tam, przy użyciu specjalnych substancji i lamp można bezpiecznie i długotrwale rozjaśnić uśmiech. Aby tego dokonać, należy uprzednio wyleczyć ubytki. Profesjonalne wybielanie u dentysty to także najdroższa opcja. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz renomy gabinetu, koszt zabiegu może zamykać się nawet w kilku tysiącach złotych.

Dodaj komentarz

Maja
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Niedawno zdecydowałam się na wybielanie zębów, efekt przerósł moje oczekiwania.

Olga
Dodano:
0
0

Kilka miesięcy temu zostały wybielałam zęby u specjalisty, świetny efekt.

Luiza
Dodano:
0
0

Posiadam w domu pastę z węglem aktywnym, która stopniowo wybiela zęby.

Sandra
Dodano:
0
0

Uwielbiam paski wybielające, które przyniosły mi szybki efekt w krótkim czasie.

~Benia
Dodano:
0
0

Super sposoby na wybielanie zębów.Na pewno skorzystam na razie z tych tańszych opcji.

Kamila
Dodano:
0
0

Dużo czytam o wybielaniu zębów bo chcę w najbliższym czasie z tego skorzystać. Najbardziej skłonna jestem zdecydować się na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym pod okiem fachowca.

~Igor
Dodano:
0
0

Super artykuł

~Iza
Dodano:
0
0

Ciekawe metody jak można poprawić wygląd swojego uśmiechu.

~Natalia
Dodano:
0
0

Fajny artykuł, przedstawiający kilka sposobów na wybielenie zębów.

~Karaol
Dodano:
0
0

Fajny artykuł, opisujący domowe metody, które możemy wykorzystać do wybielenia naszych zębów.

~Marlena
Dodano:
0
0

Ja stosuje nakładki aby wybielić zęby i jestem zadowolona z efektów.


Ostatnio komentowane porady

Sennik to rodzaj specjalnego słownika, który zawiera...
Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Artykuł godny polecenia.
Pomocne porady
Zaciekawił mnie zabieg laserowego usuwania żylaków.
Aparat ortodontyczny jest bardzo dobrym sposobem na poprawę...