Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaJak znaleźć dobrego dietetyka? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Jak znaleźć dobrego dietetyka?

Jak znaleźć dobrego dietetyka?

Podjęcie decyzji o wizycie u dietetyka to ważny krok do dobrej zmiany. Specjalista ułoży odpowiedni jadłospis, dzięki któremu zgubisz zbędne kilogramy, poprawisz swój stan zdrowia, czy po prostu dowiesz się jaki sposób odżywania najbardziej ci służy. Znalezienie dobrego dietetyka może jednak nie być takie proste. Na co zwrócić uwagę, aby wybrać właściwego specjalistę?


Wykształcenie jest ważne

Istnieje wiele zawodów, w których zdobycie tzw. papierka nie jest równoznaczne z byciem specjalistą. W niektórych branżach liczą się przede wszystkim umiejętności i doświadczenie. Zawód dietetyka to jednak zupełnie odrębna kategoria. Kilkuletnie studia dietetyczne dają możliwość pozyskania dużej wiedzy nie tylko z zakresu diet, ale także fizjologii człowieka i anatomii, której nie nabędzie się podczas kilkugodzinnych kursów czy praktyk.
Posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych z zakresu dietetyki lub pokrewnej dziedziny powinno być zatem kluczowym filtrem w poszukiwaniu dobrego specjalisty. Na tym jednak nie koniec.
Wiedza z zakresu żywienia szybko się deaktualizuje, dlatego przed wyborem dietetyka możesz sprawdzić, czy bierze on udział w kursach, szkoleniach lub konferencjach. Większość specjalistów, którzy stale dokształcają się w swoim kierunku nie omieszka pochwalić się tym na stronie swojej poradni dietetycznej https://www.rehavitae.pl/oferta/dietetyka.html

Szukaj informacji

Przed pierwszą wizytą postaraj się zebrać jak najwięcej informacji na temat osoby, do której planujesz się udać. Obecnie większość dietetyków posiada swoją stronę www bądź wizytówkę na jednym z portali tematycznych. Tam możesz sprawdzić takie informacje jak cennik, czas wizyty, a także co jest oferowane w ramach terapii. Sprawdź: http://www.dietetycy.warszawa.pl/
Jeżeli nie ma nigdzie takich informacji - zadzwoń i zapytaj. Pierwsza wizyta nie powinna być krótsza niż 45 minut. W tym czasie dietetyk powinien zebrać jak najwięcej informacji na temat twojego stanu zdrowia, celu jaki chcesz osiągnąć, a także wypytać o szczegóły dotyczące dotychczasowego sposobu żywienia.

Dodaj komentarz

Grażyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Przy wyborze dobrego dietetyka skorzystałam ze strony Dietetycy Warszawa.

~Nikola
Dodano:
0
0

Zachęcam do skorzystania z usług dietetyka. dzięki dobre ułożonej diecie można zrzucić zbędne kilogramy oraz poczuć się lepiej we własnej skórze. Polecam.

Urszula
Dodano:
0
0

Polecam udać się do dietetyka, który ma dużo dobrych opinii. Współpraca ze specjalistą odmieniła mój styl życia i czuję się teraz pełna sił i energii. A okazało się, że wystarczyła tylko odpowiednia zmiana diety.

Maria
Dodano:
0
0

Na pierwszej wizycie z pewnością da się odczuć czy dietetyk jest faktycznie zainteresowany naszą osobą. Zbierze dokładny wywiad i zapyta o wszystkie szczegóły.

~Janina
Dodano:
0
0

Warto korzystać z usług polecanych dietetyków. W końcu chodzi o nasze zdrowie.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Dziękuję za informację o tym, że można zwrócić się o...
Zgadzam się. Im szybciej, tym lepiej.
To cudowne, że postęp medycyny estetycznej pozwala na...
Artykuł o tym jak zadbać o dobry zgryz.