Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaJak znaleźć dobrego flebologa? Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Jak znaleźć dobrego flebologa?

Jak znaleźć dobrego flebologa?

Choroby żylne są coraz częstsze w naszym społeczeństwie. Większość z nas prowadzi tryb siedzący, który powoduje, że krążenie krwi ulega zaburzeniom i żyły stają się niewydolne. Z tego względu wiele osób szuka pomocy u lekarza. Z problemami układu żylnego najlepiej udać się do flebologa. To specjalista, o którym jeszcze do niedawna mało kto słyszał. Obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się na wizytę u niego.


Lekarz flebolog - kim jest ten specjalista?

Flebologia jest jedną z najbardziej istotnych dziedzin medycyny. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem żył. Flebolog jest więc specjalistą, który pomaga pacjentom z chorobami tych naczyń. Często jest określany mianem "lekarz od żylaków", ponieważ jedną z najliczniejszych grup jego pacjentów stanowią osoby z tym właśnie problemem. Flebolog oferuje leczenie z zastosowaniem nieinwazyjnych metod. Jeśli jednak stan żył pacjenta jest bardzo poważny, skieruje go na zabieg chirurgiczny.

Jak wygląda wizyta u flebologa?

Pierwszy etap to konsultacja w trakcie której lekarz zapyta o to z jakim problemem przychodzi pacjent. Przeprowadzi również wywiad, w takcie którego może pytać o prowadzony styl życia, dietę, a także przebyte w przeszłości choroby. Z pewnością może pojawić się również pytanie o to, czy w rodzinie występowały przypadki chorób żylnych. Często dokładne obejrzenie stanu kończyn dolnych pozwala lekarzowi ocenić stadium zaawansowania choroby. Aby postawić dokładną diagnozę, flebolog wykonuje najczęściej w tym celu USG Dopplera. To od wyniku badania zależy jaka metoda leczenia zostanie wdrożona.

Gdzie szukać dobrego flebologa?

Do flebologa można dostać się ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu. Kolejka oczekujących jest jednak bardzo długa. Wiele osób decyduje się więc na wizytę prywatną. Warto poszukać renomowanego gabinetu, w którym lekarz będzie mógł zapewnić zarówno konsultacje, badanie USG żył, a także przeprowadzić odpowiedni zabieg. Z pomocą w znalezieniu właściwego specjalisty przychodzi przede wszystkim Internet. Dobrego flebologa możemy znaleźć na portalach medycznych, gdzie pacjenci często dzielą się swoimi opiniami. Wiele osób prowadzących gabinet posiada także obecnie stronę internetową, na której publikuje informacje o swoim wykształceniu, posiadanych kwalifikacjach, a także zdobytych certyfikatach i wyróżnieniach. Sprawdź: http://www.flebolog.rzeszow.pl/

Dodaj komentarz

~Ela
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ciekawy temat artykułu jakim są choroby żylne

~Ada
Dodano:
0
0

Nie warto czekać z chorobami żylnymi

~Rafał
Dodano:
0
0

Warto się zgłosić do dobrego flebologa

~Katarzyna
Dodano:
0
0

Bardzo przydatny artykuł

Staszek
Dodano:
0
0

Choroby żył we wczesnym stadium można zatrzymać. Istnieją obecnie mało inwazyjne zabiegi. Medycyna tak idzie do przodu, że zabiegi chirurgiczne są teraz ostatecznością.

Krysia
Dodano:
0
0

Mam dla wszystkich dobrą radę. Jeśli macie poczujecie, że coś niedobrego dzieje się z waszymi żyłami nie należy zwlekać. Trzeba jak najszybciej znaleźć dobry gabinet flebologa i udać się na wizytę.


Ostatnio komentowane porady

Sennik to rodzaj specjalnego słownika, który zawiera...
Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Leczenie żylaków tylko za pomocą skleroterapii. Polecam....
Ciekawy sposób z rabarbarem. Nigdy o nim nie słyszałam
Co roku ubezpieczam siebie i rodzinę
Skleroterapia jest świetnym zabiegiem jeżeli ktoś się...