Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaKiedy udać się do onkologa? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Kiedy udać się do onkologa?

Kiedy udać się do onkologa?

Onkolog to lekarz specjalista, który zajmuje się schorzeniami nowotworowymi, m.in. profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem choroby nowotworowej. W obszarze onkologii dodatkowo można wyróżnić kilka specjalności, m.in. onkologa klinicznego, który zajmuje się farmakologicznym leczeniem pacjentów, radioterapeutę, który leczy pacjentów onkologicznych z wykorzystaniem promieniowania jonizującego oraz chirurga onkologicznego, który zajmuje się wycinaniem podejrzanych zmian nowotworowych. Lekarz onkolog Warszawa zazwyczaj współpracuje z innymi lekarzami, m.in. z ginekologiem, endokrynologiem, a także z neurochirurgami, dzięki którym możliwe jest prawidłowe dobranie metody leczenia. W celu umówienia się do lekarza onkologa nie jest nam potrzebne skierowanie. 


Kiedy do lekarza onkologa?

Jeżeli lekarz rodzinny wykryje nieprawidłowości podczas regularnych badań, najprawdopodobniej zasugeruje nam, aby udać się do lekarza onkologa. W przypadku podejrzenia nowotworowego zwykła medycyna nie będzie umieć poradzić sobie z nękającymi nas dolegliwościami. Oczywiście niezwykle ważne jest regularne obserwowanie naszego organizmu, a także ciała, ponieważ w przypadku rozwijającego się nowotworu organizm będzie wysyłał pewne sygnały. Co do samobadań to niezwykle istotną kwestią jest systematyczność, która pozwoli nam na szybkie wykrycie zmian o podłożu nowotworowym, a także uniknięcia ciężkiego leczenia. 

Pierwsza wizyta u onkologa

Pierwsza wizyta u lekarza onkologa dla każdego pacjenta będzie wielkim przeżyciem, ponieważ do kliniki onkologicznej trafiamy z podejrzeniem nowotworu i to tutaj okaże się, czy mamy do czynienia z nowotworem łagodnym, czy nowotworem złośliwym, który będzie związany z długą drogą leczenia. Pierwsza wizyta u onkologa polega przede wszystkim na rozmowie, podczas której lekarz przeprowadza wywiad na temat dolegliwości oraz objawów pacjenta. Po zebranych informacjach onkolog przeprowadza badanie fizykalne, na podstawie którego kwalifikuje pacjenta do wykonania dalszych badań i podjęcia odpowiedniego schematu leczenia. Podczas wizyty u onkologa niezwykle ważne jest to, aby pacjent nie bał się pytać o stan swojego zdrowia oraz aby dokładnie zrozumiał diagnozę. 

Dodaj komentarz

Aneta
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Witam, czy może ktoś polecić dobrą klinikę onkologiczna w warszawie?

Ania
Dodano:
0
0

Dlatego należy badać się regularnie, aby postarać się chociaż trochę zniwelować skutki jakiejś choroby lub w porę ją leczyć.


Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Te nieszczęsne pajączki..
Ciekawy temat artykułu jakim są choroby żylne
Żylaki to mój duży kompleks, muszę udać się do...
Ciekawy artykuł na temat aparatu ortodontycznego