Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaKiedy udać się z dzieckiem na pierwszą wizytę do stomatologa? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Kiedy udać się z dzieckiem na pierwszą wizytę do stomatologa?

Kiedy udać się z dzieckiem na pierwszą wizytę do stomatologa?

Pojawiające się mleczne uzębienie dziecka powinno skłonić nas do pierwszej wizyty u dentysty. Dzieje się to między szóstym, a trzydziestym miesiącem życia. Ważne jest, aby pierwsze zęby utrzymane zostały w odpowiedniej higienie oraz pod kontrolą stomatologa. Uczestniczą one bowiem w wymianie na zęby stałe, na które wpływa stan zębów mlecznych. Dlatego tak istotne jest, aby utrzymać pierwsze zęby naszego dziecka w jak najlepszym stanie, aż do ich samoistnego wypadnięcia. Dzieje się to pod koniec szóstego roku życia, kiedy dziecko zaczyna w naturalny sposób pozbywać się swoich zębów mlecznych. Ten proces trwa do około trzynastego roku życia. Na ich miejscu pojawiają się zęby stałe.


Jak wygląda pierwsza wizyta?

Tutaj liczy się, aby stomatolog Rzeszów miał dobre podejście do dzieci. Atmosfera pierwszej wizyty wpłynie w głównej mierze na stosunek małego pacjenta do kolejnych wizyt. Sprawdzenie zębów u naszego maluszka trwa zaledwie chwilę. Pierwsza wizyta na ogół opiera się na rozmowie z rodzicem. Stomatolog www.kolodziejczykowie.pl udziela porad dotyczących zalecanej higieny jamy ustnej dziecka, ale także diety. Dotyczy to również wiedzy na temat używania odpowiednich środków czystości. Wczesna wizyta w gabinecie stomatologicznym jest niezbędna do prawidłowego rozwoju jamy ustnej i zębów u dziecka.

Im wizyta jest wcześniej w życiu dziecka, tym lepiej

Dziecko w ten sposób uczy się i przyzwyczaja do dbania o higienę swoich zębów. Wpływa to na powstawanie dobrych nawyków już od najmłodszych lat dziecka. Dowiaduje się ono w ten sposób, że regularna wizyta u stomatologa jest bardzo ważna. Dziecko przez uczestniczenie w wizytach kontrolnych u stomatologa zaczyna to akceptować i nie odczuwa lęku lub strachu przed kolejną wizytą. Warto podkreślić, że taki dobry nawyk dotyczący dbania o swoją jamę ustną zostaje na całe życie. Dlaczego stomatolog powinien kontrolować zęby mleczne dziecka? Pozwoli to na wczesne wykrycie m.in. wad zgryzu, próchnicy, czy problemów szkliwa.

Dodaj komentarz

Asia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Zgadzam się. Im szybciej, tym lepiej.

Natasza
Dodano:
0
0

Dobre podejście do dziecka, przy wizycie u stomatologa to najważniejsza kwestia. Dzięki temu dziecko idąc na kolejną wizytę, nie będzie już odczuwało strachu.

Daria
Dodano:
0
0

Najlepiej skorzystać z poleceń doświadczonych mam, które mają już pierwszą wizytę swojego dziecka za sobą.

Kamila
Dodano:
0
0

Boję się pierwszej wizyty u stomatologa z moim dzieckiem. Czeka mnie niebawem...

Hanna
Dodano:
0
0

Razem z moim dzieckiem chodzimy do gabinetu stomatologicznego Kołodziejczykowie i jesteśmy bardzo zadowoleni. Bartuś nie boi się dentystów tylko z uśmiechem chodzi na wszystkie wizyty. Polecam


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
My name’s Eric and I just found your site...
Super że są takie możliwości
Bardzo mnie cieszy, że medycyna estetyczna tak się rozwija....
Dobry flebolog to podstawa i klucz do sukcesu. Przy wyborze...