Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaMakijaż krok po kroku Ocena 5 na podstawie 9 komentarzy

Makijaż krok po kroku

Makijaż krok po kroku

Wykonując makijaż musimy mieć świadomość, że zaniedbanie jakiegokolwiek elementu sprawi, iż działania nie będą perfekcyjne i nie przyniosą oczekiwanego rezultatu. Należy zatem nauczyć się wykonywać makijaż krok po kroku. Z czasem o poszczególnych etapach nie będziemy musiały myśleć, gdyż wejdą nam one w nawyk.


zacznij od pielęgnacji

Zanim przejdziemy do etapu upiększania i nakładania tak zwanych kosmetyków kolorowych konieczne będzie zadbanie o odpowiednią pielęgnację cery. Z pewnością niezbędne będzie dokładne oczyszczenie skóry twarzy oraz nałożenie na jej powierzchnię przeznaczonego do naszego typu cery kremu. Może to być kosmetyk matujący, nawilżający, ochronny albo redukującego widoczność zmarszczek.

nałożenie makijażu

W dalszej kolejności ma miejsce nałożenie bazy (aczkolwiek nie wszystkie kobiety preferują to rozwiązanie), następnie podkładu i ewentualnie pudru oraz bronzera lub różu. Oczywiście wszystkich warstw nakładać nie trzeba - wszystko zależne jest od okazji i tego, czy wykonujemy makijaż dzienny czy wieczorowy lub na specjalną uroczystość. Dalszym etapem naszych działań będzie podkreślenie piękna oczu, następnie wydobycia głębi ust. Z takim makijażem z pewnością każda kobieta poczuje się pewnie i wyjątkowo.  

pełny makijaż? Niekoniecznie

Na makijaż składa się wiele aktywności - od nałożenia podkładu, pudru, bronzera lub różu, aż po wykończenie oczu i nadanie ustom głębi. Czy jednak zawsze konieczne jest wykonywanie pełnego makijażu?

Zdecydowanie nie. Makijaż pełny wykonywać należy tylko wówczas, gdy jest taka konieczność. Na co dzień zdecydowanie wystarczy lekki, podkreślający urodę makijaż dzienny. Oczywiście - wiele zależy od urody i indywidualnych predyspozycji. Niektóre kobiety pięknie wyglądają w mocno zaznaczonych oczach. Nie mniej jednak zaleca się wówczas zrezygnowanie z mocnego podkreślenia ust. Ta sama zasada działa w drugą stronę - intensywny kolor ust łączymy z nieco łagodniejszym makijażem oczu.

Makijaż wieczorowy może być zdecydowanie bardziej odważny. To samo tyczy się makijażu ślubnego oraz makijażu wykonywanego na inne wyjątkowe uroczystości. Obecnie odchodzi się od przysłaniania naturalności intensywnymi podkładami i pudrami. Lepiej bowiem wydobyć przy ich pomocy piękno naszej cery, niż całkowicie ją przysłonić. Faktem jest również, iż podkład i puder nakładać trzeba umiejętnie. W przeciwnym razie zamiast makijażu uzyskamy nieatrakcyjną i kiczowatą tapetę.  

Dodaj komentarz

Asia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Makijaż pozwala każdej kobiecie poczuć się pięknie i wyjątkowo.

Karola
Dodano:
0
0

Uwielbiam makijaż wieczorowy, bardziej mi odpowiada niż ten na co dzień.

Marysia
Dodano:
0
0

Pielęgnacja to podstawa makijażu, warto przed nałożeniem go na twarz, zadbać odpowiednio o naszą cerę.

Blanka
Dodano:
0
0

Makijaż będzie się dobrze trzymał, kiedy nasza skora będzie oczyszczona z sebum i martwego naskórka, a później nawilżona. Uwielbiam też różnego rodzaju bazy pod makijaż oraz utrwalacze.

Blanka
Dodano:
0
0

Makijaż będzie się dobrze trzymał, kiedy nasza skora będzie oczyszczona z sebum i martwego naskórka, a później nawilżona. Uwielbiam też różnego rodzaju bazy pod makijaż oraz utrwalacze.

~Benia
Dodano:
0
0

Super artykuł.Polecam do przeczytania dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z makijażem.

Anna
Dodano:
0
0

Jeszcze kilka lat temu królowały mocne kolorowe makijaże. Na ten moment kobiety wybierają raczej stonowane odcienie nude i mniejszą ilość kosmetyków.

Kamila
Dodano:
0
0

Zgadzam się z poprzednim komentarzem. Przed nałożeniem makijażu najważniejsze jest zadbanie o to aby nasza cera była odpowiednio wypielęgnowana.

~Ewa
Dodano:
0
0

Najważniejsza jest pielęgnacja przed nałożeniem makijażu. Musimy odpowiednio nawilżyć i odżywić skórę. Odpowiednie kremy oraz bazy pozwolą na utrzymanie się makijażu o wiele dłużej.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Ładnie wyglądają
Ciekawy artykuł
Dobry pomysł na ozdobienie zasłon
Ładnie się prezentują
Dobrze, że można wykonywać zabiegi medycyny estetycznej....
Dobry flebolog to podstawa i klucz do sukcesu. Przy wyborze...
Licówki to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, których...
Chętnie skorzystam z zabiegu opisanego w artykule.