Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaMakijaż telewizyjny, czym się charakteryzuje? Ocena 5 na podstawie 10 komentarzy

Makijaż telewizyjny, czym się charakteryzuje?

Makijaż telewizyjny, czym się charakteryzuje?

Zupełnie innym rodzajem makijażu niż ten, który stosowany jest powszechnie i na co dzień jest makijaż telewizyjny. By na szklanym ekranie móc się prezentować odpowiednio i nieskazitelnie konieczne jest przede wszystkim zainwestowanie w profesjonalne kosmetyki stworzone specjalnie z myślą o make up'ie telewizyjnym. Ponadto niezbędna okazuje się także fachowa pomoc ze strony wykwalifikowanych kosmetyczek oraz stylistów, którzy znając się na rzeczy będą w stanie posłużyć się owymi produktami tak, aby wizerunek występujących na wizji osób był nienaganny i schludny.


światło - kluczowy czynnik

Wszystko zależne jest jednakże w dużej mierze od światła. Chodzi o to, że im słabsze oświetlenie, tym mniej mocny musi być makijaż i odwrotnie. Oznacza to więc, że w konsekwencji w pierwszym z wyżej wymienionych przypadków stawia się głównie na beże, w drugim zaś na róże.
Perfekcyjnie wykonany makijaż telewizyjny jest realizowany również z uwzględnieniem czułości taśmy i typu obrazu. Oznacza to bowiem, że przy obrazie czarnobiałym zdecydowanie lepiej prezentują się odcienie zimne. Kolory ciepłe idealnie nadają się zaś do obrazu kolorowego. Warto także pamiętać o tym, że w przypadku bardzo jaskrawego oświetlenia nie jest dobrym rozwiązaniem decydowanie się na dość mocny i wyrazisty makijaż telewizyjny, gdyż preferowana jest tu zwłaszcza tonacja dość delikatna i nie rzucająca się w oczy.

podkreślenie urody

Spory wpływ na makijaż telewizyjny ma także wygląd konkretnej osoby, a dokładniej rzecz biorąc jej karnacja, rysy twarzy, rozstawienie oczu oraz kolor włosów. Ogólnie w makijażu telewizyjnym, w odróżnieniu od makijażu teatralnego obowiązują tu pewne zasady. Po pierwsze warto unikać bardzo ciemnych odcieni kolorystycznych kosmetyków, to znaczy w miejsce czerni zastosować brązy i mocniejsze beże. Make up powinien być w miarę dyskretny, to znaczy, że nie jest pożądane doklejanie sztucznych rzęs, nadmierne uwypuklanie ust - na przykład sztucznie wyglądającą kredką.

Dodaj komentarz

~Ada
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Przydatne informacje

~Ela
Dodano:
0
0

Światło również odgrywa ważną rolę

~Katarzyna
Dodano:
0
0

Podkreślenie urody jest zawsze ważnym elementem w telewizji

~Rafał
Dodano:
0
0

Ciekawy artykuł

Sara
Dodano:
0
0

Bardzo zaciekawiła mnie ta publikacja.

Gabi
Dodano:
0
0

Podkreślenie urody jest zawsze na topie, każda kobieta chce wyglądać pięknie.

Maja
Dodano:
0
0

Makijaż telewizyjny jest bardzo ważny ponieważ każdy chce się dobrze prezentować przed wielką publicznością.

Ula
Dodano:
0
0

Bardzo dużo zależy od światła lamp telewizyjnych i do tego dobierany jest makijaż. Wiadomo już dlaczego gwiazdy w telewizji prezentują się tak nieskazitelnie.

Iza
Dodano:
0
0

Podobnie jak do sesji ślubnej makijaż musi być bardziej wyrazisty, żeby na zdjęciach wyglądać dobrze.

Damian
Dodano:
0
0

Bardzo ciekawy artykuł o tym jak powinien wyglądać makijaż telewizyjny. Jestem mężczyzną więc do tej pory nie miałem o tym żadnego pojęcia.


Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Duża dawka wiedzy, bardzo przydatna.
Pierwszy raz słyszę o takim zabiegu
Wiele dobrego słyszałam o tym zabiegu.
Adapter do pasów to ciekawa rzecz