Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaMakijaż telewizyjny, czym się charakteryzuje? Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Makijaż telewizyjny, czym się charakteryzuje?

Makijaż telewizyjny, czym się charakteryzuje?

Zupełnie innym rodzajem makijażu niż ten, który stosowany jest powszechnie i na co dzień jest makijaż telewizyjny. By na szklanym ekranie móc się prezentować odpowiednio i nieskazitelnie konieczne jest przede wszystkim zainwestowanie w profesjonalne kosmetyki stworzone specjalnie z myślą o make up'ie telewizyjnym. Ponadto niezbędna okazuje się także fachowa pomoc ze strony wykwalifikowanych kosmetyczek oraz stylistów, którzy znając się na rzeczy będą w stanie posłużyć się owymi produktami tak, aby wizerunek występujących na wizji osób był nienaganny i schludny.


światło - kluczowy czynnik

Wszystko zależne jest jednakże w dużej mierze od światła. Chodzi o to, że im słabsze oświetlenie, tym mniej mocny musi być makijaż i odwrotnie. Oznacza to więc, że w konsekwencji w pierwszym z wyżej wymienionych przypadków stawia się głównie na beże, w drugim zaś na róże.
Perfekcyjnie wykonany makijaż telewizyjny jest realizowany również z uwzględnieniem czułości taśmy i typu obrazu. Oznacza to bowiem, że przy obrazie czarnobiałym zdecydowanie lepiej prezentują się odcienie zimne. Kolory ciepłe idealnie nadają się zaś do obrazu kolorowego. Warto także pamiętać o tym, że w przypadku bardzo jaskrawego oświetlenia nie jest dobrym rozwiązaniem decydowanie się na dość mocny i wyrazisty makijaż telewizyjny, gdyż preferowana jest tu zwłaszcza tonacja dość delikatna i nie rzucająca się w oczy.

podkreślenie urody

Spory wpływ na makijaż telewizyjny ma także wygląd konkretnej osoby, a dokładniej rzecz biorąc jej karnacja, rysy twarzy, rozstawienie oczu oraz kolor włosów. Ogólnie w makijażu telewizyjnym, w odróżnieniu od makijażu teatralnego obowiązują tu pewne zasady. Po pierwsze warto unikać bardzo ciemnych odcieni kolorystycznych kosmetyków, to znaczy w miejsce czerni zastosować brązy i mocniejsze beże. Make up powinien być w miarę dyskretny, to znaczy, że nie jest pożądane doklejanie sztucznych rzęs, nadmierne uwypuklanie ust - na przykład sztucznie wyglądającą kredką.

Dodaj komentarz

Sara
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Bardzo zaciekawiła mnie ta publikacja.

Gabi
Dodano:
0
0

Podkreślenie urody jest zawsze na topie, każda kobieta chce wyglądać pięknie.

Maja
Dodano:
0
0

Makijaż telewizyjny jest bardzo ważny ponieważ każdy chce się dobrze prezentować przed wielką publicznością.

Ula
Dodano:
0
0

Bardzo dużo zależy od światła lamp telewizyjnych i do tego dobierany jest makijaż. Wiadomo już dlaczego gwiazdy w telewizji prezentują się tak nieskazitelnie.

Iza
Dodano:
0
0

Podobnie jak do sesji ślubnej makijaż musi być bardziej wyrazisty, żeby na zdjęciach wyglądać dobrze.

Damian
Dodano:
0
0

Bardzo ciekawy artykuł o tym jak powinien wyglądać makijaż telewizyjny. Jestem mężczyzną więc do tej pory nie miałem o tym żadnego pojęcia.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Kwas hialuronowy ma wiele zastosowań
Niedługo jestem umówiona na wizytę online u flebologa,...
Jestem młodą osobą, cały dzień pracuje przy komputerze...
Do teraz nie miałem pojęcia na czym polega ten masaż...