Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaMetody leczenia pajączków Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Metody leczenia pajączków

Metody leczenia pajączków

Pajączki są często uważane jedynie za nieestetyczny defekt, który można zakryć ubraniem. Niekiedy jednak mogą być objawem niewydolności żylnej i powinny być poddane diagnozie lekarskiej, a w razie potrzeby odpowiedniej terapii. Dlaczego warto leczyć pajączki i jakie są na to metody?


Czy pajączki są niebezpieczne dla zdrowia?
Dla wielu kobiet piękne, zdrowe i zadbane nogi są bardzo ważne. Niestety to właśnie pań najczęściej dotyka problem pajączków. Potrafią one skutecznie obniżyć poczucie atrakcyjności, a latem zmuszają do rezygnacji z sukienek przed kolano i szortów. Zmiany na nogach nie są jednak wyłącznie defektem, który można zakryć. To przede wszystkim sygnał ostrzegawczy, że należy zadbać o żyły. Mogą by one bowiem pierwszym symptomem żylaków czy innej choroby,na przykład nadciśnienia. Warto zatem zgłosić się do lekarza, najlepiej flebologa, czyli specjalisty od leczenia żył. Wykona on badanie USG żył, które pozwoli ocenić, czy w naczyniach nie zaszły groźne zmiany.

Jak można usnąć pajączki?
W leczeniu rozszerzonych naczynek znakomite efekty przynosi laseroterapia - laser na naczynka nogi Warszawa. To dobre rozwiązanie jeśli pajączki nie są zbyt liczne, ponieważ światło lasera oddziałuje na jedno, konkretne naczynie. Wiązka lasera powoduje podgrzanie naczynka, przez co dochodzi do jego zamknięcia i zaniku. W przypadku, gdy pajączki są rozległe lub ulokowane głęboko pod skórą, zabieg trzeba powtórzyć kilkukrotnie. Innym zabiegiem stosowanym w leczeniu pajączków jest skleroterapia, czyli klejenie żył. Zaletą tego zabiegu jest fakt, że potrafi sobie on radzić nawet z dużymi zmianami. Skleroterapia polega na iniekcji specjalnego preparatu do żyłek, na wskutek którego zostają one zamknięte. Z nieinwazyjnych terapii można wymienić również zabieg falami radiowymi. W wyniku emisji fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej dochodzi do punktowego wzrostu temperatury w naczyniach, które zanikają.

Dodaj komentarz

Kasia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Obecnie istnieje szereg zabiegów usuwania pajączków, które nie są tak inwazyjne jak kiedyś.

Jolka
Dodano:
0
0

Ja pajączki usunęłam w gabinecie dr Palucha w Warszawie. Czuję się teraz niesamowicie komfortowo, w końcu mogę odsłonić nogi.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Odpowiednia pielęgnacja dłoni to postawa pięknego wyglądu...
Ciekawym zabiegiem jest iniekcja usieciowanym kwasem...
Warto wybrać drukarkę która ma dodatkowe funkcje.
Wybór drukarki niekiedy jest bardzo trudny.
Ja mam uczulenie na nikiel. Nie mogę nosić takiej biżuterii...
Super sposoby na wybielanie zębów.Na pewno skorzystam na...
Medycyna estetyczna daje obecnie bardzo dużo możliwości...
Makijaż będzie się dobrze trzymał, kiedy nasza skora...