Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaNa czym polega drenaż limfatyczny? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Na czym polega drenaż limfatyczny?

Na czym polega drenaż limfatyczny?

Masaż limfatyczny to zabieg, którego zasadniczym celem jest poprawienie przepływu limfy w organizmie. Zastój limfy powodować może widoczne na ciele obrzęki i opuchliznę, dlatego bardzo ważne jest to, aby zapobiegać takim dolegliwościom.


Masaż limfatyczny znany jest też pod nazwą drenaż limfatyczny. Tego typu zabieg stosowany może być z powodzeniem na różne partie ciała. Pomaga on bardzo skutecznie pozbyć się zalegającej w organizmie limfy i usprawnia też krążenie.

Na czym polega tego typu masaż? Masażysta wykonuje tutaj stosowne ruchy – bardzo wolne głaskanie ciała, co pozwala rozprowadzić limfę równomiernie oraz udrożnić wszystkie zatkane naczynia krwionośne. Dotyk ten ma charakter dokładnego przepychania i przesuwania nagromadzonego w organizmie płynu. W trakcie masażu pacjent musi być ułożony w odpowiednich pozycjach, które znacząco ułatwiają drenaż. Co bardzo istotne, masaż limfatyczny można wykonywać nawet codziennie, nie ma tutaj bowiem żadnych przeciwwskazań do częstych zabiegów. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz rezultatów jakie mają zostać osiągnięte.

Istnieje wiele wskazań do zastosowania masażu limfatycznego. Są to między innymi obrzęki limfatyczne i zastoinowe, zarówno te wtórne, jak i pierwotne, obrzęki i wysięki, które spowodowane są urazami albo zabiegami chirurgicznymi, cellulit wodny, obrzęki żylno-limfatyczne, infekcje, usuniecie węzłów chłonnych. Może być wykonywany u osób w różnym wieku.

W gabinecie Fizjo Effect w Rzeszowie profesjonalny drenaż limfatyczny ze względu na swoją wysoką skuteczność cieszy się dużą popularnością. Jest to zabieg, który działa korzystnie nie tylko na zdrowie, ale również na samopoczucie pacjenta. Doskonale odpręża i relaksuje. Efekty drenażu są więc bardzo korzystne dla funkcjonowania całego organizmu.

Dodaj komentarz

Anna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Miałam masaż limfatyczny i bardzo go polecam.

Nadia
Dodano:
0
0

Do teraz nie miałem pojęcia na czym polega ten masaż limftyczny


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Dr. Paluch pomógł mi zadbać o moje żyły.
Przy wyborze dobrego dietetyka skorzystałam ze strony...
Trzeba się ruszać, aby być zdrowym i szczęśliwym.
Super że są takie możliwości