Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaNadpotliwość stóp - jak z nią walczyć? Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Nadpotliwość stóp - jak z nią walczyć?

Nadpotliwość stóp - jak z nią walczyć?

Nadmiernie pocące się stopy stanowią wstydliwą dolegliwość i często powodują zakłopotanie. Choć wydaje się, że jest to błahy problem, to jakość życia osób, które zostały nim dotknięte często ulega pogorszeniu. Nadpotliwość stóp może również doprowadzić do wielu innych problemów, na przykład grzybicy. Z tego względu nie powinno się bagatelizować tej dolegliwości i poszukać sposobu, aby ją zlikwidować.


Przyczyny i objawy nadpotliwości stóp
Pocenie jest zjawiskiem dotyczącym każdego. Pod naszą skórą zlokalizowane są gruczoły potowe, które odpowiadają za odprowadzanie potu. W obszarach, gdzie jest ich najwięcej, pocimy się bardziej. Są to między innymi pachy, dłonie i stopy. W przypadku, gdy jednak ilość wydalanego potu jest na tyle duża, że po zdjęciu obuwia stopy są mokre, najprawdopodobniej mamy do czynienia z nadpotliwością. Przyczyny tego mogą mieć podłoże genetyczne.
Często mają one jednak związek z innymi dysfunkcjami i schorzeniami jakie zachodzą w obrębie organizmu. Mogą to być zmiany w gospodarce hormonalnej, choroby zakaźne, neurologiczne a także zaburzenia psychiczne. Warto poddać się więc kontroli lekarskiej w celu ustalenia, czy nadpotliwość nie ma związku z inną poważną chorobą. Często przyczyną jest również zła dieta, nadużywanie alkoholu czy noszenie sztucznych i nieprzewiewnych butów oraz skarpet.

Działania terapeutyczne w nadpotliwości stóp
W nadpotliwości stóp warto zadbać przede wszystkim o odpowiednią profilaktykę, jaką jest wysoki poziom higieny i regularne usuwanie martwego naskórka. Podstawę stanowi również używanie skarpet i obuwia, które wykonane zostały z naturalnych materiałów. Na rynku dostępny jest również duży wybór dezodorantów do stóp, które pozwalają ograniczyć problem.
W sytuacji, gdy po wprowadzeniu tych metod problem nadal nie został ograniczony, można skorzystać z zabiegu hamującego wydzielanie potu w obszarze stóp. W tym celu wykorzystuje się toksynę botulinową (botox), która skutecznie eliminuje problem nawet na wiele miesięcy. Leczenie nadpotliwości stóp botoksem można powtarzać wielokrotnie, a ponadto z każdym zabiegiem zwiększa się jego efektywność.

Dodaj komentarz

~Ada
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ciekawy artykuł

~Ela
Dodano:
0
0

Pomocne porady

~Rafał
Dodano:
0
0

Ciekawe porady dotyczące tej dolegliwości

~Katarzyna
Dodano:
0
0

Nie przyjemna dolegliwość

Kamila
Dodano:
0
0

Przykra dolegliwość. Na szczęście istnieją już metody, które pozwalają jej się w znacznym stopniu pozbyć. Wstrzykiwanie botoksu daje bardzo dobre efekty.

Justyna
Dodano:
0
0

Nieciekawa dolegliwość


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Warto się zgłosić do dobrego flebologa
Konsultacje online są dobrym pomysłem na kontakt z lekarzem.
Zawsze warto wiedzieć co dokładnie jest robione na zabiegu...
Przydatny artykuł