Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaOsteopatia w leczeniu migreny Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Osteopatia w leczeniu migreny

Osteopatia w leczeniu migreny

Migrena to ból tak silny, że czasami wymaga od chorego zamknięcia się w ciszy i ciemnym pokoju na kilka godzin. Leki przeciwmigrenowe nie są refundowane przez Ministerstwo Zdrowia, a samo sformułowanie migreny często budzi zdziwienie. Migrena to choroba przewlekła i nieuleczalna — nie ma na nią lekarstwa, są dostępne tylko farmakologiczne środki prewencyjne. Atak migreny trwa kilka godzin do trzech dni, jeżeli w tym czasie ból nie ustąpi, mówi się o stanie migrenowym i konieczna jest interwencja lekarza. Osoby cierpiące na migrenę powinny udać się do osteopaty, który przy pomocy badania postawi diagnozę oraz wprowadzi techniki manualne, które znacznie poprawią komfort chorego.


Osteopatia to forma diagnozowania, która została zapoczątkowana przez amerykańskiego lekarza Andrew Taylora Still'a. Intencją osteopatii jest odnalezienie pierwotnej dysfunkcji, która z pozoru może wydawać się nieistotna, a jednak ma wpływ na dręczące pacjenta dolegliwości, np. bóle głowy, migreny czy bóle kręgosłupa Ostrowiec. Osteopatia to doskonale rozwiązanie dla pacjentów, których komfort życia, a także dobre samopoczucie zaburza ostry, przewlekły, a także uciążliwy ból.
Wizyta osteopatyczna składa się z obszernego i szczegółowego wywiadu — istotne są wszelkie dolegliwości, nawet takie, które wydają się zupełnie nieistotne. Następnie wykwalifikowany fizjoterapeuta przechodzi do badania przedmiotowego, które określa symetrię ciała oraz ruchomość poszczególnych jego segmentów. Czasami w procesie leczenia migreny konieczne jest zmodyfikowanie odpowiednich nawyków żywieniowych.
Bóle migrenowe mogą być związane z zaburzeniem struktury naczyniowo-nerwowej szyi, zaburzeniami stawu skroniowo-żuchwowego, kręgosłupa, kolana. Przy podejrzeniu migrenowego bólu głowy osteopata powinien rozszerzyć wywiad o pytania dotyczące ogólnego funkcjonowania ciała, np. zaburzenia żołądkowo-jelitowe czy zależność między doświadczeniami emocjonalnymi.

Dodaj komentarz

Zuza
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ten kto nie miał nigdy w życiu migreny nie zrozumie jaki wielki jest to ból i dyskomfort.

Andżela
Dodano:
0
0

Moja mama cierpi na bóle migrenowe. Wtedy najmniejszy odgłos wywołuje w niej drażliwość.

~Adam
Dodano:
0
0

Migrena w moim życiu to choroba która rządzi się sama, jednak dzięki diagnozie osteopatycznej odczuwam mniejsze skutki co pozwala na lepsze funkcjonowanie na co dzień. Leczę się w przychodni Rehavitae w Ostrowcu Świętokrzyskim, to tu zaproponowano mi tą metodę.


Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Ale super. Z pewnością zainteresuję się bardziej tematem...
My name’s Eric and I just found your site...
Kilka razy miałem robione badanie USG
Pomocny artykuł