Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaPajączki, czyli problem wielu Polek Ocena 5 na podstawie 7 komentarzy

Pajączki, czyli problem wielu Polek

Pajączki, czyli problem wielu Polek

Pajączki są potoczną nazwą naczyniowych zmian estetycznych, które najczęściej występują na skórze kończyn dolnych — oczywiście wspomniane zmiany mogą również obejmować inne części ciała, np. twarz, piersi lub plecy https://www.drparda.com.pl/oferta/v-laser/zamykanie-naczyn-na-twarzy . Jedną z najczęściej występujących lokalizacji zmian naczyniowych jest okolica dołów podkolanowych. U niektórej grupy pacjentów zmiany te mogą okazać się jedynie problemem natury estetycznej, jednakże u drugiej części trzeba doszukiwać się nieco większego problemu.


Dlaczego pajączki pojawiają się w dole podkolanowym?

Dół podkolanowy to miejsce niezwykle obciążone, które jest narażone na ciągle tarcia i naciągania, ponieważ tutaj zlokalizowane są anatomiczne struktury. W przypadku problemów z zastawkami kolanowymi może dochodzić do dodatkowego obciążenia i uciskania naczyń żylnych. Ogromna grupa pacjentów boryka się właśnie ze zmianami naczyniowymi w dołach podkolanowych — przypadłość ta występuje w każdym wieku i jest niezależna od budowy naszego ciała. Pajączki pojawiają się nawet u osób aktywnych fizycznie, a także mają z nimi problem Panie, które często chadzają w butach na wysokim obcasie. Do najczęstszych przyczyn występowania pajączków w tym miejscu można zaliczyć nadmierne napięcie lub przeciążenie miejsca, a także uszkodzenie żyły.

Jak wyglądają pajączki?

W dołach podkolanowych mogą pojawić się zmiany naczyniowe w postaci niebieskich poszerzonych naczyń, czyli venulektazji lub małych czerwonych pajączków, czyli teleangiektazji — oczywiście możliwe jest również występowanie obydwóch zmian jednocześnie. Leczenie pajączków należy rozpocząć bezapelacyjnie od USG Doppler, czyli badania ultrasonograficznego, które pomoże określić skalę, a także przyczynę problemu, z którym przyszło zmagać się pacjentowi. Jeżeli źródło zmiany leży głęboko, np. w uszkodzeniu jednej z żył, najpierw należy zająć się usunięciem wspomnianego problemu. Jednakże jeżeli lekarz flebolog stwierdzi, że nie doszło do uszkodzenia żył położonych głębiej, można rozpocząć zamykanie zmian powierzchownych. Najlepszą metodą do zniwelowania pajączków jest skleroterapia  — małoinwazyjny zabieg, który polega na wstrzyknięciu w żyły odpowiednio dobranych preparatów, które dokładnie zamkną naczynka.

Dodaj komentarz

Małgosia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Doktor Łukasz Paluch jest specjalistą w dziedzinie leczenia pajączków.

Ela
Dodano:
0
0

Pajączki są także moim problemem.

Danuta
Dodano:
0
0

Te nieszczęsne pajączki..

Sonia
Dodano:
0
0

Duża dawka wiedzy, bardzo przydatna.

Małgorzata
Dodano:
0
0

Bardzo dużo informacji w tym artykule.

Natalia
Dodano:
0
0

U mnie pajączki pojawiły się na wielu partiach mojego ciała. Niestety bez flebologa się nie obeszło.

Karolina
Dodano:
0
0

Dobry flebolog to podstawa i klucz do sukcesu. Przy wyborze kieruję się zawsze pozytywnymi opiniami.


Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Miałam masaż limfatyczny i bardzo go polecam.
Podczas wyboru sukni ślubnej towarzyszyła mi rodzina,...
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad takim zabiegiem.
To prawda. Ja mogę nosić tylko złote lub srebrne kolczyki...