Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaPo czym poznać uzależnienie od internetu? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Po czym poznać uzależnienie od internetu?

Po czym poznać uzależnienie od internetu?

Uzależnienia obecnie kojarzone są z takimi używkami jak alkohol, papierosy czy narkotyki. Jednak tak naprawdę uzależnić można się od wszystkiego i to w bardzo łatwy sposób. Internet jest jedną z używek, która włąściwie dawkowana nie stanowi zagrożenia. 


Tak, jak dawniej uzależnienia dotyczyły głównie komputera i gier, tak obecnie coraz więcej osób nie potrafi żyć bez internetu. Urządzenie, na którym z niego korzystają nie ma większego znaczenia. Niemal wszyscy posiadamy internet w telefonach komórkowych, które z powodu coraz większych rozmiarów są wygodne w użytku i łatwo się przyzwyczajamy do ich wielu funkcji.  Inne urządzenia, na których często korzystamy z sieci to tablety. Są one przenośne i mieszczą się w każdej torebce czy plecaku. Internet jest więc dostępny dla każdego i wszędzie. Korzystamy z niego w domu, pracy, autobusie, pociągu i lokalach, które oferują nam darmowy dostęp do Wi-Fi.

Jak rozpoznać uzależnienie od internetu?
Przede wszystkim po tym, ile czasu poświęcanego jest na korzystanie z sieci. Jeśli dla przykładu nasze dziecko zaraz po szkole siada do komputera i nie chce wychodzi ze swojego pokoju, nie bawi się ani nie spotyka ze znajomymi, bo ciągle siedzi przy biurku lub ma telefon w dłoni, to nie zwiastuje to nic dobrego. Oczywiście również dorośli mogą łatwo uzależnić się od sieci. Często ich praca polega na korzystaniu z internetu, odwiedzaniu wielu stron www i sporządzaniu dokumentów na ich podstawie. Po powrocie do domu również zasiadają do komputera, bo sprawdzają konta społecznościowe, maile i wiadomości na komunikatorach. Internet jest bardzo pożyteczny i znacznie ułatwia życie, ale należy z niego korzystać z umiarem.  

Dodaj komentarz

Maciek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Mój znajomy kiedy przychodzą do niego goście podaje im wiaderko, do którego każdy ma odłożyć swój telefon. Podobno jest to bardzo skuteczne i pozwala na normalne nawiązywanie kontaktów z ludźmi.

Karol
Dodano:
0
0

Najczęściej narzeka się, że to młodzież uzależniona jest od internetu. Mało kto jednak zwraca uwagę, że tak samo sprawa wygląda jeśli chodzi o dorosłych.

Lena
Dodano:
0
0

To prawda, również dorośli mogą się łatwo uzależnić od internetu, a co gorsza wpaść w pułapki oszustów. Czasem warto zrobić sobie "detoks" od urządzeń korzystających z internetu dla naszego zdrowia oraz dla poprawienia relacji z bliskimi.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Jest tak dużo salonów sukien ślubnych i tak wiele wzorów,...
Pierwszy raz słyszę, że istnieje coś takiego jak bruksizm.
Mam dla wszystkich dobrą radę. Jeśli macie poczujecie, że...
Teraz już wiem jak zadbać o swoje żyły.