Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaSquash idealnym sposobem na stres Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Squash idealnym sposobem na stres

Squash idealnym sposobem na stres

Squash jest niezwykle interesującą dyscypliną sportową. Nad Wisłą został spopularyzowany w latach 70-tych XX wieku przez szwedzkich robotników, zatrudnionych przy budowie hotelu w Brodnicy. Fakt, od tamtego czasu squash nie zyskał spektakularnej popularności, ale zainteresowanie dyscypliną cały czas istnieje. W kręgach miłośników squasha można usłyszeć określenie, że to sport dla biznesmenów czy nawet "mieszczuchów". Nie są to może zbyt pozytywne określenia, ale jest w nich ziarenko prawdy. Kortu do squasha próżno szukać w małych miejscowościach. Większe miasta dają nieco więcej możliwości, oferując mieszkańcom nowoczesne ośrodki, wyposażone w specjalne korty do squasha.


Czym w ogóle jest squash?

Squash to sport polegający odbijaniu specjalnej piłeczki o ścianę tak, by przeciwnik maksymalnie utrudnić przeciwnikowi jej ponowne odbicie. Do tego celu stosuje się rakiety, zbliżone wyglądem do tych, jakie znamy chociażby z rozgrywek tenisa ziemnego. Kort do squasha jest otoczony ścianami. Sport ten zalecany jest każdemu bez względu na płeć, wiek i kondycję. Tempo gry zależy tylko i wyłącznie od możliwości graczy. Dzięki regularnym treningom wyraźnie poprawi się kondycja, a to z kolei ułatwi rozgrywanie coraz bardziej dynamicznych partii. Zobacz: http://squash.rzeszow.pl/

Dlaczego jest lekiem na stres?

Znawcy sportu zgodnie twierdzą, że squash to jedna z najintensywniejszych dla organizmu dyscyplin. Godzina zaangażowanej gry pozwala spalić nawet 1000 kalorii, Squash wymaga pracy niemal wszystkich grup mięśniowych. Buduje wytrzymałość organizmu i wspiera koncentrację. Co więcej, jest doskonałym antidotum na stres.
Nie jest tajemnicą, że niewielu z nas może pochwalić się przyjemnym życiem, pozbawionym stresu i zmartwień. Pracujemy za dużo, śpimy za mało, a organizm jest permanentnie zmęczony. Wszystkim, którzy szukają dobrej odskoczni, polecamy właśnie squasha. Nie ma nic lepszego niż zmęczenie ciała w kontrolowany sposób. Dzięki temu, że squash wymaga dużej koncentracji, gracze mogą zapomnieć o wszystkim, co spędza sen z powiek.
Co więcej, granie w parze budzi instynkt i uwalnia ducha rywalizacji. Squash sprawi, że dotlenią się mięśnie i komórki, a uwolnione podczas gry endorfiny dadzą satysfakcję i znacząco poprawią samopoczucie. Kort do squasha to świetne miejsce na indywidualne rozgrywki, ale też np. na integracyjną imprezę firmową. W ten sposób nie tylko wyłączycie się z trybu zawodowego, ale też lepiej się poznacie i stworzycie dobre relacje biznesowe. Regularne treningi squasha to świetny sposób na walkę ze stresem. Sport ten z powodzeniem zastąpi siłownię, zajęcia fitness czy basen. Nie zwlekaj i na własnej skórze przekonaj się, czym jest squash.

Dodaj komentarz

Adam
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Squash to szybki sport, trzeba skupić się an piłce oraz na przeciwniku aby się z nim zderzyć.

~Staszek
Dodano:
0
0

Squash to cudowna dyscyplina. Bardzo się cieszę, że zdobywa coraz większą popularność.

e-kolo
Dodano:
0
0

Ooo tak! Godzinka i człowiek potrafi wypocić wszelkie smutki i utrapienia. Zresztą gra jest tak dynamiczna, że nawet nie ma kiedy myśleć o czymkolwiek innym :P


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Skleroterapia brzmi ciekawie. Na pewno daje lepszy efekt niż...
Duża dawka wiedzy, bardzo przydatna.
Ruch to podstawa, powinniśmy sobie go jak najwięcej...
Podobają mi się odcienie brzoskwini w sukni ślubnej....