Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaSquash idealnym sposobem na stres Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Squash idealnym sposobem na stres

Squash idealnym sposobem na stres

Squash jest niezwykle interesującą dyscypliną sportową. Nad Wisłą został spopularyzowany w latach 70-tych XX wieku przez szwedzkich robotników, zatrudnionych przy budowie hotelu w Brodnicy. Fakt, od tamtego czasu squash nie zyskał spektakularnej popularności, ale zainteresowanie dyscypliną cały czas istnieje. W kręgach miłośników squasha można usłyszeć określenie, że to sport dla biznesmenów czy nawet "mieszczuchów". Nie są to może zbyt pozytywne określenia, ale jest w nich ziarenko prawdy. Kortu do squasha próżno szukać w małych miejscowościach. Większe miasta dają nieco więcej możliwości, oferując mieszkańcom nowoczesne ośrodki, wyposażone w specjalne korty do squasha.


Czym w ogóle jest squash?

Squash to sport polegający odbijaniu specjalnej piłeczki o ścianę tak, by przeciwnik maksymalnie utrudnić przeciwnikowi jej ponowne odbicie. Do tego celu stosuje się rakiety, zbliżone wyglądem do tych, jakie znamy chociażby z rozgrywek tenisa ziemnego. Kort do squasha jest otoczony ścianami. Sport ten zalecany jest każdemu bez względu na płeć, wiek i kondycję. Tempo gry zależy tylko i wyłącznie od możliwości graczy. Dzięki regularnym treningom wyraźnie poprawi się kondycja, a to z kolei ułatwi rozgrywanie coraz bardziej dynamicznych partii. Zobacz: http://squash.rzeszow.pl/

Dlaczego jest lekiem na stres?

Znawcy sportu zgodnie twierdzą, że squash to jedna z najintensywniejszych dla organizmu dyscyplin. Godzina zaangażowanej gry pozwala spalić nawet 1000 kalorii, Squash wymaga pracy niemal wszystkich grup mięśniowych. Buduje wytrzymałość organizmu i wspiera koncentrację. Co więcej, jest doskonałym antidotum na stres.
Nie jest tajemnicą, że niewielu z nas może pochwalić się przyjemnym życiem, pozbawionym stresu i zmartwień. Pracujemy za dużo, śpimy za mało, a organizm jest permanentnie zmęczony. Wszystkim, którzy szukają dobrej odskoczni, polecamy właśnie squasha. Nie ma nic lepszego niż zmęczenie ciała w kontrolowany sposób. Dzięki temu, że squash wymaga dużej koncentracji, gracze mogą zapomnieć o wszystkim, co spędza sen z powiek.
Co więcej, granie w parze budzi instynkt i uwalnia ducha rywalizacji. Squash sprawi, że dotlenią się mięśnie i komórki, a uwolnione podczas gry endorfiny dadzą satysfakcję i znacząco poprawią samopoczucie. Kort do squasha to świetne miejsce na indywidualne rozgrywki, ale też np. na integracyjną imprezę firmową. W ten sposób nie tylko wyłączycie się z trybu zawodowego, ale też lepiej się poznacie i stworzycie dobre relacje biznesowe. Regularne treningi squasha to świetny sposób na walkę ze stresem. Sport ten z powodzeniem zastąpi siłownię, zajęcia fitness czy basen. Nie zwlekaj i na własnej skórze przekonaj się, czym jest squash.

Dodaj komentarz

~Katarzyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Squash to świetna dyscyplina idealna dla dwóch osób

~Adam
Dodano:
0
0

Świetny sposób na nabicie sobie aktywności w ciągu dnia

~Rafał
Dodano:
0
0

Świetny sposób na spalenie kalorii

Adam
Dodano:
0
0

Squash to szybki sport, trzeba skupić się an piłce oraz na przeciwniku aby się z nim zderzyć.

~Staszek
Dodano:
0
0

Squash to cudowna dyscyplina. Bardzo się cieszę, że zdobywa coraz większą popularność.

e-kolo
Dodano:
0
0

Ooo tak! Godzinka i człowiek potrafi wypocić wszelkie smutki i utrapienia. Zresztą gra jest tak dynamiczna, że nawet nie ma kiedy myśleć o czymkolwiek innym :P


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Sennik to rodzaj specjalnego słownika, który zawiera...
Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Teraz już wiadomo co za badanie będę mieć.
Fajne porady na to, jak zapobiegać powstawaniu żylaków.
Ważnym etapem przy zakładaniu aparatu na zęby jest wybór...
Bardzo skuteczny zabieg.