Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaTesty adapterów do pasów dla ciężarnych Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Testy adapterów do pasów dla ciężarnych

Testy adapterów do pasów dla ciężarnych

O tym, że dzieci powinny być przewożone w specjalnych fotelikach lub w urządzeniach podtrzymujących wie każdy rodzic, także ten, który dopiero spodziewa się przyjścia na świat nowego członka rodziny. O fakcie, że kobiety w ciąży powinny stosować specjalny adapter do pasów już nie każdy zdaje sobie sprawę. Czy przyszłe mamy rzeczywiście powinny stosować taki gadżet i jak wybrać właściwy, który zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa?


Dlaczego warto posiadać adapter do pasów?
Kobiety w widocznej ciąży mogą zgodnie z obowiązującym prawem podróżować w niezapiętych pasach. Eksperci są jednak bardzo sceptyczni wobec tego przepisu i patrząc na statystyki wypadków trudno się im dziwić. Z badań wynika jednoznacznie, że do obrażeń płodu częściej dochodzi na wskutek niezapiętych pasów, niż w wyniku ich ucisku na brzuch ciężarnej. Podczas kolizji przyspieszenie, które oddziałuje na pasażerów sprawia, że nacisk może wynosić nawet 3 tony. Uderzenie z tak ogromną siłą może wywołać nie tylko poważne uszkodzenia płodu, ale również zagrażać życiu ciężarnej. Nie pozostawia to wątpliwości co do tego, że pasy powinny być zawsze zapinane. Decyzja ta w świetle prawa pozostaje jednak kwestią indywidualną. Obecnie na rynku można dostać jednak specjalny adapter do pasów, pozwalający na przeprowadzenie ich w sposób, który nie będzie wywoływał ucisku i sprawiał dyskomfortu. Dzięki temu urządzeniu pas biodrowy znajduje się pod brzuchem, zapewniając odpowiednie bezpieczeństwo przyszłej mamie i jednocześnie nie zagrażając dziecku. Adapter ma również zapobiec przesuwaniu się pasów w czasie jazdy lub ewentualnej kolizji.

Co warto wiedzieć przed wyborem adaptera do pasów?
Zaleca się aby adapter stosować już od początku ciąży. Pozwala to zmniejszyć ryzyko odklejenia łożyska i uszkodzenia płodu. Ponadto zapewnia większą wygodę zwłaszcza w zaawansowanej ciąży lub bliźniaczej. Samo urządzenie jest bardzo proste w użyciu. Na rynku dostępne są adaptery, które można stosować za pomocą mocowania Isofix oraz takie, które można zamontować wokół oparcia przy pomocy pasa. Koszt adaptera w zależności od wybranego modelu oraz punktu zakupu może być różny. Zazwyczaj nie przekracza on jednak kilkuset złotych. Adapter można także wypożyczyć, co jest również dobrym rozwiązaniem jeśli na co dzień nie poruszamy się samochodem, a adapteru potrzebujemy tylko na krótki czas. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup lub wypożyczenie adaptera, musimy sprawdzić czy posiada odpowiednie testy.

Jak wyglądają testy adapterów do pasów w ciąży?
Adapter, podobnie jak foteliki samochodowe, które wybieramy dla dzieci powinien być przetestowany pod kątem bezpieczeństwa. Crash testy w obu przypadkach wyglądają podobnie. Przy badaniu adaptera do pasów wykorzystuje się manekina symulującego kobietę w ciąży, którego konstrukcja zawiera specjalne czujniki monitorujące ruch. Dzięki testom można sprawdzić, czy adapter pozwala utrzymać pas biodrowy w odpowiedni sposób, tj. na wysokości miednicy, pod brzuchem. Podczas testów dynamicznych sprawdza się również, czy adapter nie wpływa negatywnie na pasy bezpieczeństwa w samochodzie. Kupując sprawdzony adapter z certyfikatem potwierdzającym pozytywny wynik w testach mamy pewność, że podczas wypadku sprawdzi się tak jak powinien, chroniąc zarówno przyszłą mamę, jak również jej nienarodzone dziecko.

Dodaj komentarz

Tomek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

To bardzo przydatna wiedza, gdyż wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że coś takiego jak adapter do pasów istnieje.

Klara
Dodano:
0
0

Nie wiedziałam, że istnieją takie adaptery do pasów dla kobiet w ciąży. Ciekawy temat.

Klara
Dodano:
0
0

Bardzo ważna rzecz


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Witam, czy może ktoś polecić dobrą klinikę onkologiczna w...
Fajny artykuł, przedstawiający kilka sposobów na wybielenie...
Miałam masaż limfatyczny i bardzo go polecam.
Super sposoby na wybielanie zębów.Na pewno skorzystam na...