Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaUważaj na zakrzepicę żylną podczas podróży Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Uważaj na zakrzepicę żylną podczas podróży

Uważaj na zakrzepicę żylną podczas podróży

Wybierasz się w podróż w góry lub na morze? W związku z obecnie panującą sytuacją epidemiologiczną coraz więcej osób z publicznych środków transportu przerzuca się na transport samochodowy. Niezależnie od miejsca, do którego wyjeżdżasz, podróż związana jest z długotrwałym pozostaniem w pozycji siedzącej. Siedzenie ze zgiętymi nogami utrudnia dopływ krwi do serca, co może doprowadzić do powstawania pajączków, żylaków oraz zakrzepica żylna, kiedy już wcześniej na żyłach znajdowały się niezdiagnozowane patologie. Jeżeli występują u nas problemy z żyłami, powinniśmy się odpowiednio przygotować do wyjazdu.


Jak uchronić się przed zakrzepicą?

Długotrwała jazda samochodem obciąża naczynia układu krwionośnego i zwiększa ryzyko powstania choroby zakrzepowo-zatorowej. Zakrzepica jest niezwykle poważnym stanem, który może nas zmusić do szukania pomocy w nieznanym miejscu. Poważna zakrzepica może doprowadzić nawet do nieodwracalnych zmian na żyłach — skrzepy mogą nawet dostać się do płuc, co spowoduje zatorowość płucną, czyli stan zagrożenia życia. Podczas wielogodzinnej jazdy należy zrobić wszystko, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia problemów z żyłami.

Kto w szczególności narażony jest na zakrzepicę?

Na zakrzepicę w czasie długiego siedzenia szczególnie narażone są osoby otyłe, z niewydolnością serca, chorobami krwi powodującymi jej krzepliwość, a także kobiety w ciąży i osoby starsze, ponieważ ryzyko powstania zakrzepów wzrasta wraz z wiekiem. Wybierając się w daleką podróż, zadbaj o to, aby ubrać się w wygodne ciuchy, które nie będą uciskać kończyn dolnych — jeżeli możesz, do samochodu ubierz wygodne klapki lub siedź bez butów. Nie zapomnij, aby co kilka godzin zjechać na przerwę, podczas której wykonasz ćwiczenia zwiększające przepływ krwi w żyłach. Możesz również zwiększać przepustowość żył poprzez krótkie ćwiczenia w samochodzie.

Dodaj komentarz

Ala
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Zgadzam się z powyższym artykułem.

~Kinga
Dodano:
0
0

Bardzo ciekawy artykuł. Zachęcam do przeczytania.

Basia
Dodano:
0
0

Nie bez powodu powstało powiedzenie "Ruch to zdrowie". Trzeba dbać o aktywność fizyczną, szczególnie jeśli na co dzień prowadzi się siedzący tryb życia.

Teresa
Dodano:
0
0

Bardzo ważny temat. Zawsze kiedy jadę w dłuższą trasę zatrzymuję się co jakiś czas na postoju, żeby wykonać kilka ćwiczeń na lepsze krążenie.


Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Fajne porady na to, jak zapobiegać powstawaniu żylaków.
Ciekawy artykuł na temat aparatu ortodontycznego
Posiadam w domu pastę z węglem aktywnym, która stopniowo...
Warto wiedzieć na czym polega i jak przeprowadzany jest taki...