Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaUzależnienia cywilizacyjne- co to takiego? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Uzależnienia cywilizacyjne- co to takiego?

Uzależnienia cywilizacyjne- co to takiego?

W dzisiejszych czasach na ludzie czekają bardzo różne niebezpieczeństwa. Na niektóre z nich nie mamy żadnego wpływu, jednak inne jesteśmy w stanie ograniczyć lub całkowicie się ich pozbyć. Nalezą do nich między innymi uzależnienia. Jest to obecnie wielki problem, ponieważ z każdej strony atakują nas najróżniejsze używki. 


Kiedyś problemem były przede wszystkim alkohol i papierosy – obecnie jednak spektrum zagrożeń znacznie się powiększyło. Jednym z największych niebezpieczeństw są z pewnością narkotyki. Będąc pod ich wpływem człowiek zachowuje się zupełnie inaczej niż na co dzień, jest nieracjonalny, może być również niebezpieczny dla siebie i dla swojego otoczenia.
Tego typu środki odurzające nadal są w Polsce zakazane, jednak dostęp do nich nie jest trudny i bardzo łatwo jest wpaść w szpony nałogu. Inne uzależnienia związane mogą być na przykład z rozwojem techniki. Chodzi tu przede wszystkim o uzależnienie od komputera, Internetu czy telewizji.
Wielu osobom wydaje się, że jest to niegroźne, ponieważ nie powoduje takich zmian w organizmie jak alkohol czy narkotyki. W tym przypadku pojawiają się jednak przede wszystkim poważne problemy natury psychicznej. Osobie, która nie potrafi oderwać się od gier komputerowych, przestaje odróżniać świat rzeczywisty i wirtualny. Nałóg pochłania wówczas do tego stopnia, że przestaje się jeść czy spać. Takie uzależnienia cywilizacyjne są więc bardzo groźne, izolują bowiem człowieka od rodziny i znajomych oraz bardzo często doprowadzają do depresji.
Bardzo trudnym do wyleczenia nałogiem jest również hazard. Jest to to tym bardziej groźne, że w przypadku przegrania dużych sum pieniędzy zaciąga się długi, których potem nie można spłacić. W ten sposób przez swoje uzależnienia można ściągnąć bardzo duże problemy nie tylko na siebie, ale również na swoją rodzinę, która niczemu nie jest winna.

Dodaj komentarz

Tomek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Takie uzależnienie jest coraz częstsze... Patrząc na nasze dzieci i młodzież, które już nie potrafią się oderwać od urządzeń elektronicznych. Warto co jakiś czas robić sobie detoks od komórki i laptopa dla polepszenia naszego zdrowia ale i relacji z bliskimi.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Dla mnie jako przyszłej mamy ten artykuł jest bardzo...
Dokładnie tak, biżuteria dawana w prezencie powinna być...
Nie jest to tak łatwa praca jak mogłoby się wydawać....
Chodzę regularnie do flebologa. Prowadzę siedzący tryb...