Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaUzależnienia cywilizacyjne- co to takiego? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Uzależnienia cywilizacyjne- co to takiego?

Uzależnienia cywilizacyjne- co to takiego?

W dzisiejszych czasach na ludzie czekają bardzo różne niebezpieczeństwa. Na niektóre z nich nie mamy żadnego wpływu, jednak inne jesteśmy w stanie ograniczyć lub całkowicie się ich pozbyć. Nalezą do nich między innymi uzależnienia. Jest to obecnie wielki problem, ponieważ z każdej strony atakują nas najróżniejsze używki. 


Kiedyś problemem były przede wszystkim alkohol i papierosy – obecnie jednak spektrum zagrożeń znacznie się powiększyło. Jednym z największych niebezpieczeństw są z pewnością narkotyki. Będąc pod ich wpływem człowiek zachowuje się zupełnie inaczej niż na co dzień, jest nieracjonalny, może być również niebezpieczny dla siebie i dla swojego otoczenia.
Tego typu środki odurzające nadal są w Polsce zakazane, jednak dostęp do nich nie jest trudny i bardzo łatwo jest wpaść w szpony nałogu. Inne uzależnienia związane mogą być na przykład z rozwojem techniki. Chodzi tu przede wszystkim o uzależnienie od komputera, Internetu czy telewizji.
Wielu osobom wydaje się, że jest to niegroźne, ponieważ nie powoduje takich zmian w organizmie jak alkohol czy narkotyki. W tym przypadku pojawiają się jednak przede wszystkim poważne problemy natury psychicznej. Osobie, która nie potrafi oderwać się od gier komputerowych, przestaje odróżniać świat rzeczywisty i wirtualny. Nałóg pochłania wówczas do tego stopnia, że przestaje się jeść czy spać. Takie uzależnienia cywilizacyjne są więc bardzo groźne, izolują bowiem człowieka od rodziny i znajomych oraz bardzo często doprowadzają do depresji.
Bardzo trudnym do wyleczenia nałogiem jest również hazard. Jest to to tym bardziej groźne, że w przypadku przegrania dużych sum pieniędzy zaciąga się długi, których potem nie można spłacić. W ten sposób przez swoje uzależnienia można ściągnąć bardzo duże problemy nie tylko na siebie, ale również na swoją rodzinę, która niczemu nie jest winna.

Dodaj komentarz

Tomek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Takie uzależnienie jest coraz częstsze... Patrząc na nasze dzieci i młodzież, które już nie potrafią się oderwać od urządzeń elektronicznych. Warto co jakiś czas robić sobie detoks od komórki i laptopa dla polepszenia naszego zdrowia ale i relacji z bliskimi.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Bardzo ważny temat. Zawsze kiedy jadę w dłuższą trasę...
Wybielanie najlepiej przeprowadzać w dobrych gabinetach...
Mam dla wszystkich dobrą radę. Jeśli macie poczujecie, że...
To bardzo trudny wybór. Na szczęście jeszcze nie muszę...