Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaWelon czy wianek? Korony sukni ślubnej. Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Welon czy wianek? Korony sukni ślubnej.

Welon czy wianek? Korony sukni ślubnej.

Suknia ślubna to prawdopodobnie najpiękniejsza kreacja, jaką kobieta może założyć w swoim życiu. Jej poszukiwania rozpoczynają się zwykle wiele miesięcy (czasami nawet rok!) przed ślubem. Przemysł modowy oferuje nam wiele różnych krojów i fasonów, doskonale dopasowanych do znanych sylwetek i typów urody. Najczęściej wybieranymi są suknie w stylu księżniczki z gorsetem i rozłożystą spódnicą, oraz dopasowane syrenki z ciągnącym się trenem. Kiedy ta wymarzona suknia zostanie już wybrana, pozostaje kwestia dodatków. I tu zaczynają się schody.


Buty ślubne dobierane są w raczej pod względem wygody, a dopiero w drugiej kolejności - estetyki. Zdecydowana większość kreacji ślubnych jest długa i butów po prostu nie widać. Dostrzegalne są najczęściej w tańcu lub podczas zabaw oczepinowych.
Zupełnie inna sytuacja jest w przypadku welonu. To swego rodzaju zwieńczenie sukni ślubnej, ukoronowanie całej stylizacji i element symboliczny. Pierwsze wzmianki o tym elemencie stroju pochodzą z IV wieku. Pierwotnie welony używane były przez arystokratki, które z ich pomocą osłaniały się przez spojrzeniami klas niższych.

W wiekach późniejszych welon zaczęto łączyć z niewinnością, pokorą oraz czystością. Był elementem dodającym pannie młodej tajemniczości, którą mógł odkryć jedynie świeżo poślubiony mąż.
Dziś welon stanowi doskonałe dopełnienie sukni ślubnej, które dobiera się pod kątem fryzury, kroju sukni oraz jej stylu. Panna młoda ma do wyboru wiele typów welonów - z ozdobami lub bez, z różnymi rodzajami upięć oraz z różnych materiałów. Welon kojarzony jest z klasyką. To doskonałe dopełnienie dla sukienki bogato zdobionej i rozłożystej. Element ten doskonale prezentuje się z fryzurą upiętą, eksponującą szuję i biżuterię ślubną.

Wianek z kolei odwołuje się do tradycji ludu. Panny młode pochodzące z mniej zamożnych rodzin do ślubu zaplatały efektowne wianki z polnych roślin. Symbolika wianka odnosi się do nocy poślubnej, podczas której świeżo poślubiona żona oddawała mężowi wianek, czyli stawała się kobietą.
Jako że moda nie ma granic, powrót wianków obserwujemy już od kilku dobrych lat. Nic dziwnego, piękne opaski ze świeżych lub sztucznych kwiatów doskonale podkreślają charakter panny młodej. Wianek doskonale pasuje do sukni romantycznej, w stylu empire lub minimalistycznej. Kwiaty podkreślą nie tylko urodę panny młodej, ale też naturalną fryzurę oraz delikatny makijaż. Co istotne, kwiaty, z których wykonany jest wianek nie musi być spójny z motywem przewodnim i kolorystyką weselną. Ten dodatek ma zaakcentować urodę i charakter przyszłej żony.

Welon czy wianek? Z kwestią tą zmaga się niejedna kobieta. Doskonałym sposobem na przekonanie się o tym, co będzie lepsze, jest zasięgniecie porady u specjalistów. W salonie mody ślubnej Impresja każda z panien młodych może liczyć na fachową pomoc i doradztwo w tej kwestii - Impresja Ślubna Rzeszów. W salonie dostępnych jest wiele modeli welonów, które można zmierzyć i ocenić, czy to rzeczywiście dobry wybór. W przypadku wątpliwości, doskonale przygotowany personel salonu ślubnego doradzi, jakich kwiatów użyć lub na jaką formę kwiatowej ozdoby się zdecydować. Nadal nie możesz się zdecydować? Pozostaje opcja trzecia - połączenie wianka i welonu.

Dodaj komentarz

~Adam
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ciekawy artykuł

~Ada
Dodano:
0
0

Pomocne porady

~Ela
Dodano:
0
0

Przydatny artykuł

~Katarzyna
Dodano:
0
0

Dla mnie ładniejszy jest welon

Mariola
Dodano:
0
0

Najładniejszy moim zdaniem jest welon. Każda panna młoda powinna dobrać taką ozdobę, która najbardziej jej pasuje.

Kamila
Dodano:
0
0

Ja chyba wybiorę wianek ale jeszcze nie wiem.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Ile kosztuje złożenie wniosku o upadłość konsumencką?...
Ale super. Z pewnością zainteresuję się bardziej tematem...
Ciekawy artykuł
Leczenie żylaków tylko za pomocą skleroterapii. Polecam....
Ciekawy artykuł