Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaWybielanie zębów — co warto wiedzieć o tym zabiegu Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Wybielanie zębów — co warto wiedzieć o tym zabiegu

Wybielanie zębów — co warto wiedzieć o tym zabiegu

Wybielanie zębów ma na celu usunięcie powstałych przebarwień oraz poprawienie ich wyglądu estetycznego. Zmiana kolorystyki zębów następuje wraz z wiekiem, czynnikami genetycznymi oraz czynnikami środowiskowymi. W obecnych czasach wybielanie zębów  ciągle zyskuje na popularności — wiele osób decyduje się na stosowanie powszechnie dostępnych środków mających rozjaśnić wybarwienie zębów. Naturalny kolor zębów waha się od bieli do odcienia żółtobrunatnego — ogromny wpływ na kolor zębów ma grubość szkliwa oraz wybarwienie zębiny (im cieńsze szkliwo, tym ciemniejsze będą zęby). Oczywiście na stan zębów ogromny wpływ ma dieta (barwniki znajdują się w owocach, herbacie, kawie oraz winie), nawyki (palenie), przyjmowane leki (niektóre antybiotyki) oraz niestaranne mycie zębów.


Zdecydowanie jedną z najskuteczniejszych technik wybielania zębów będzie ta oferowana w gabinetach dentystycznych (dentysta Rzeszów).
W Rzeszowie zabieg wybielania zębów innowacyjną lampą Beyond można uzyskać w Gabinecie Stomatologicznym PRO-FAMILIA. Technika ta polega na jednowizytowej aplikacji potrójnej dawki preparatu wybielającego o wysokim stężeniu oraz dodatkowej aktywacji żelu dużą dawką energii z lampy.
Dzięki zabiegowi zęby mogą zostać wybielone nawet do 14 odcieni w skali VITA — wszystko zależy od podatności tkanek zębów. Kolejnym skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie nakładek nocnych, które pozwalają wybielić zęby o kilka odcieniu w ciągu kilku dni. Środki wybielające dostępne w aptekach oraz drogeriach są skuteczne tylko wtedy, gdy przed rozpoczęciem kuracji zęby będą oczyszczone z kamienia nazębnego.
Jednym z głównych przeciwwskazań wybielania zębów jest młody wiek pacjenta, ciąża, alergia na środki wybielające, silna nadwrażliwość zębów, obecność ubytków próchnicowych oraz istniejące choroby dziąseł i przyzębia. Efektem ubocznym wybielania może być nadwrażliwość zębów oraz podrażnienie dziąseł — wszystkie objawy powinny ustąpić do kilku dni po zakończonym zabiegu. Efekt wybielania zawsze jest trudny do przewidzenia, ponieważ zależy od wielu indywidualnych czynników, tj. stopnia i przyczyny przebarwienia, jak i budowy szkliwa. Wybielenie zębów utrzymuje się zazwyczaj do maksymalnie trzech lat — później następuje powrót do pierwotnego koloru zębów. Jeżeli chcemy zachować jasny kolor zębów, zabieg trzeba powtórzyć.

Dodaj komentarz

~Ela
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Pomocny artykuł

~Katarzyna
Dodano:
0
0

Zabieg ten najlepiej przeprowadzić przez profesjonalistów

~Ada
Dodano:
0
0

Interesujący temat artykułu

~Adam
Dodano:
0
0

Ciekawy zabieg

Aleksandra
Dodano:
0
0

Wybielanie najlepiej przeprowadzać w dobrych gabinetach stomatologicznych pod okiem doświadczonych fachowców.

Karolina
Dodano:
0
0

Nie polecam wybielania zębów samemu w domu preparatami z drogerii. Nabawiłam się nadwrażliwości zębów a efekty wybielania są żadne.


Ostatnio komentowane porady

Sennik to rodzaj specjalnego słownika, który zawiera...
Czy osoba prywatna może ogłosić upadłość konsumencką?...
Jakie warunki trzeba spełnić żeby ogłosić upadłość...
Hi wujek-dobra-rada.pl Admin! Eric here with a quick thought...
Jestem młodą osobą, cały dzień pracuje przy komputerze...
Ale ciekawy zabieg. Przyznam, że dowiedziałam się o nim...
Zaciekawił mnie zabieg laserowego usuwania żylaków.
Higiena jest ważna, trzeba o niej pamiętać