Wujek Dobra Rada - najlepsze porady UrodaWybielanie zębów — co warto wiedzieć o tym zabiegu Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Wybielanie zębów — co warto wiedzieć o tym zabiegu

Wybielanie zębów — co warto wiedzieć o tym zabiegu

Wybielanie zębów ma na celu usunięcie powstałych przebarwień oraz poprawienie ich wyglądu estetycznego. Zmiana kolorystyki zębów następuje wraz z wiekiem, czynnikami genetycznymi oraz czynnikami środowiskowymi. W obecnych czasach wybielanie zębów  ciągle zyskuje na popularności — wiele osób decyduje się na stosowanie powszechnie dostępnych środków mających rozjaśnić wybarwienie zębów. Naturalny kolor zębów waha się od bieli do odcienia żółtobrunatnego — ogromny wpływ na kolor zębów ma grubość szkliwa oraz wybarwienie zębiny (im cieńsze szkliwo, tym ciemniejsze będą zęby). Oczywiście na stan zębów ogromny wpływ ma dieta (barwniki znajdują się w owocach, herbacie, kawie oraz winie), nawyki (palenie), przyjmowane leki (niektóre antybiotyki) oraz niestaranne mycie zębów.


Zdecydowanie jedną z najskuteczniejszych technik wybielania zębów będzie ta oferowana w gabinetach dentystycznych (dentysta Rzeszów).
W Rzeszowie zabieg wybielania zębów innowacyjną lampą Beyond można uzyskać w Gabinecie Stomatologicznym PRO-FAMILIA. Technika ta polega na jednowizytowej aplikacji potrójnej dawki preparatu wybielającego o wysokim stężeniu oraz dodatkowej aktywacji żelu dużą dawką energii z lampy.
Dzięki zabiegowi zęby mogą zostać wybielone nawet do 14 odcieni w skali VITA — wszystko zależy od podatności tkanek zębów. Kolejnym skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie nakładek nocnych, które pozwalają wybielić zęby o kilka odcieniu w ciągu kilku dni. Środki wybielające dostępne w aptekach oraz drogeriach są skuteczne tylko wtedy, gdy przed rozpoczęciem kuracji zęby będą oczyszczone z kamienia nazębnego.
Jednym z głównych przeciwwskazań wybielania zębów jest młody wiek pacjenta, ciąża, alergia na środki wybielające, silna nadwrażliwość zębów, obecność ubytków próchnicowych oraz istniejące choroby dziąseł i przyzębia. Efektem ubocznym wybielania może być nadwrażliwość zębów oraz podrażnienie dziąseł — wszystkie objawy powinny ustąpić do kilku dni po zakończonym zabiegu. Efekt wybielania zawsze jest trudny do przewidzenia, ponieważ zależy od wielu indywidualnych czynników, tj. stopnia i przyczyny przebarwienia, jak i budowy szkliwa. Wybielenie zębów utrzymuje się zazwyczaj do maksymalnie trzech lat — później następuje powrót do pierwotnego koloru zębów. Jeżeli chcemy zachować jasny kolor zębów, zabieg trzeba powtórzyć.

Dodaj komentarz

Aleksandra
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Wybielanie najlepiej przeprowadzać w dobrych gabinetach stomatologicznych pod okiem doświadczonych fachowców.

Karolina
Dodano:
0
0

Nie polecam wybielania zębów samemu w domu preparatami z drogerii. Nabawiłam się nadwrażliwości zębów a efekty wybielania są żadne.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Odpowiednia pielęgnacja dłoni to postawa pięknego wyglądu...
Ciekawym zabiegiem jest iniekcja usieciowanym kwasem...
Warto wybrać drukarkę która ma dodatkowe funkcje.
Wybór drukarki niekiedy jest bardzo trudny.
Uciążliwe schorzenie nie życzę nikomu, przez tydzień nie...
Dziękuję za informację o tym, że można zwrócić się o...
Dokładnie tak, biżuteria dawana w prezencie powinna być...
Chociaż opis tego zabiegu może brzmieć przerażająco, w...