Wujek Dobra Rada - najlepsze porady Dom i OgródKupujemy tkaniny zasłonowe Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Kupujemy tkaniny zasłonowe

berlin-1571046-1920.jpg

Wykorzystanie pełnego potencjału mieszkania wiąże się nie tylko z jak najlepszym rozplanowaniem układu wszystkich pomieszczeń i znajdujących się w nich mebli. Potrzebne jest do tego również dobranie odpowiednich dodatków. Bardzo ważna w tym względzie jest również oprawa okien, na którą duży wpływ mają wybierane tkaniny zasłonowe. Ich odpowiednie dostosowanie do wnętrza zależy od szeregu różnych czynników.


 
Na początku należy podjąć decyzję dotyczącą kolorystyki.
W tym względzie powinno zwrócić się uwagę przede wszystkim na to, jak oświetlony jest cały pokój. Jeżeli jest on jasny i wpada do niego dużo naturalnego, dziennego światła, wybór jest bardzo szeroki, bo właściwie wszystkie tkaniny zasłonowe powinny się dobrze sprawdzić. Z kolei w przypadku przeciwnej sytuacji dużo korzystniejsze okazują się materiały utrzymane w jasnych barwach. Jest tak dlatego, że zasłony spełniają swoja praktyczną funkcję wtedy, kiedy jest ciemno, w ciągu dnia mają natomiast ozdabiać wnętrze i przyczyniać się do tego, że spędzanie w nim czasu będzie przyjemnością. Nie stanie się tak jednak, jeżeli w ciemnym pomieszczeniu zastosuje się równie ponure tkaniny zasłonowe, które sprawią, że wnętrze będzie jeszcze smutniejsze.
 
Druga kwestia, na którą należy zwrócić uwagę to długość, na którą powinniśmy się zdecydować.
Przez długi czas w polskich domach królowały przede wszystkim długie tkaniny zasłonowe, które sięgały aż do podłogi, Później trend ten uległ zmianie i pojawiać zaczęły się zasłony krótsze, sięgające jedynie do parapetu lub nieco poza niego. Jeżeli chodzi o długość, tkaniny zasłonowe powinny być dopasowane również do firanek, od których muszą być zawsze chociażby odrobinę dłuższe. Ważne jest też to, aby znaleźć taki materiał, który będzie miał odpowiednią grubość, tak aby nie przytłaczał on całego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Jagoda
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ja u siebie mam tylko rolety i firany już od dawna nie stosuję zasłon


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Miałem kiedyś okazję zwiedzać zakład produkcyjny PZL...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your...
Hey, this is Eric and I ran across wujek-dobra-rada.pl a few...
Solidne, drewniane drzwi wejściowe to podstawa domów...
Wszystko zależy od wielkości kuchni i budżetu
Zgadzam się, okna do domu powinny wyciszać. To jest ich...
Ogrodzenie z betonu pozwoli odgrodzić się od...