Wujek Dobra Rada - najlepsze porady KulinariaBulletproof Coffee - wady i zalety Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Bulletproof Coffee - wady i zalety

Bulletproof Coffee - wady i zalety

Bulletproof Coffee, czyli kawa kuloodporna to napój ketogeniczny, który zyskuje na coraz większej popularności. Dużo osób postanowiło włączyć kawę kuloodporną do swojej diety, nie zastanawiając się nad jej właściwościami, a ze względu na "modny" charakter. Jakie są wady i zalety picia kawy kuloodpornej i czy jest ona przeznaczona dla każdego?


Co składa się na kawę kuloodporną?

Receptura do kawy kuloodpornej została stworzona przez Dave'a Aspreya, który po spróbowaniu w Nepalu herbaty z masłem wpadł na pomysł spróbowania kawy z niesolonym masłem i olejem niefiltrowanym. Asprey jest autorem blogów na temat zdrowego odżywania się oraz różnorodnych metod odchudzania, jak również autorem tzw. diety kuloodpornej, która pozwoli w łatwiejszy sposób wprowadzić organizm w stan ketozy. Kawa kuloodporna jest prawdziwą bombą kaloryczną. Chociaż pomysł dodania masła i oleju do kawy wydaje się niezbyt apetyczny, to jednak wiele osób zachwyca się dość unikalnym smakiem, do którego szybko można się przyzwyczaić. Jeżeli jesteś ciekawy, jak smakuje kawa kuloodporna, bez większych problemów przygotujesz ją w domu, wystarczy, że będziesz podążać krok po kroku za prostym przepisem, a po kilku minutach będziesz mógł cieszyć się smakiem bulletproof coffe. Jeżeli poszukujesz zarówno klasycznych, jak i nieco bardziej oryginalnych przepisów na kawę, koniecznie zajrzyj na portal internetowy, który przeznaczony jest miłośnikom kawy: kawa4u.pl, na którym dostępne są wyjątkowo proste przepisy do przygotowania różnorodnych kaw w domowych warunkach, jak również artykuły, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę na temat świata kawy. 

Zalety kawy kuloodpornej

Jedną z największych zalet kawy kuloodpornej jest zapewnienie uczucia sytości, ponieważ w dużej mierze składa się z tłuszczów, które są pomocne w utrzymaniu prawidłowej diety. Jednakże kawą kuloodporną nie powinno zastępować się śniadania, ponieważ pierwszy spożywany przez nas posiłek powinien zawierać w sobie dużo białka, a więc zastępowanie śniadania kawą nie jest dobrym pomysłem. Oczywiście uczucie sytości jest sporą korzyścią kawy kuloodpornej, jednakże nie wolno zapomnieć w tym czasie o pełnowartościowych posiłkach. Kolejną zaletą bulletproof coffee jest prostsze zaadaptowanie się do stanu ketozy, jest to prosty sposób na dostarczenie odpowiedniej ilości tłuszczy do organizmu. Kawa kuloodporna poprawia nastrój i samopoczucie osobom, które ją regularnie spożywają, ponieważ tłuszcze połączone z kofeiną dostarczają do mózgu odpowiednią dawkę energii i przyczyniają się do ogólnej poprawy efektywności. Co więcej, regularne spożywanie kawy kuloodpornej wpływa na poprawę wydolności podczas treningu, a także innych rodzajów aktywności fizycznej.

Czy kawa kuloodporna ma jakieś wady?

Mitem jest, że kawa kuloodporna pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy, dlatego wiele osób zdziwi się, że włączenie jej do codziennej diety tak naprawdę nic nam nie da - organizm do tworzenia energii wykorzystuje tłuszcze, które dostarczamy wraz z kawą, a nie korzysta z "zapasów" z brzucha, boczków czy ud. Warto wiedzieć, że kawa kuloodporna nie jest magicznym napojem, dzięki któremu przejdą wszystkie nasze dolegliwości i zapobiegniemy każdej chorobie. Kawa kuloodporna podobnie jak dieta ketogeniczna może jedynie przyczyniać się do osiągania pozytywnych efektów. 

Dodaj komentarz

Natalia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Super pomysł na kawę, nawet nie wiedziałam, że jest takie coś.


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Miejsce ze staropolskim klimatem. Wspaniale jest, czekając na...
Włoskie dania często oparte są o sos pomidorowy, który...
Od kilku lat mam płytę indukcyjną i nie zamieniłabym jej...
Catering na święta to super opcja, dlatego zamówiłam dania...