Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieRobaki internetowe - zagrożenie, którego nie warto lekceważyć Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Robaki internetowe - zagrożenie, którego nie warto lekceważyć

Robaki internetowe - zagrożenie, którego nie warto lekceważyć

Robaki internetowe mogą spowodować w komputerze spore zamieszanie m.in., wyświetlanie na ekranie różnych informacji czy całkowite zniszczenie danych. Aby się przed tym uchronić warto stosować się do kilku rad. Pierwszą i najważniejsza jest zainstalowanie programu antywirusowego, im będzie nowszy, tym lepszy. Przed użyciem własnych dyskietek na obcym komputerze należy je zabezpieczyć zapisem. Nigdy też nie wolno uruchamiać komputera, jeżeli w stacji jest dyskietka.


Jak uniknąć złośliwego oprogramowania? 

Zanim jakiekolwiek dane zostaną skopiowane na nasz komputer, trzeba sprawdzić skanerem antywirusowym, czy przypadkiem nie ma wirusa. Nie wolno korzystać z pirackich kopii gier i programów. No i warto miec oprogramowanie antywirusowe F-SECURE (zobacz pełen raport).

Robaki internetowe, które wskutek braku odpowiedniej zapory dostały się do systemu komputerowego dokonują niepożądanych zmian. Robaki to wirusy, których celem jest kasowanie informacji znajdujących się na dysku lub też innym nośniku. Tak samo jak w przypadku innych złośliwych oprogramowań, robaki internetowe zostały stworzone do wykonywania określonych zadań. Wśród wielu znanych już wirusów możemy spotkać się z następującymi ich rodzajami:

wirusy pasożytnicze, wirusy towarzyszące, wirusy plików wsadowych, makrowirusy, wspomniane już robaki internetowe, konie trojańskie, czy bomby logiczne. O czym należy pamiętać? Że jeśli nasz komputer zaczyna dziwnie się zachowywać na przykład zawiesza się, a nasza ulubiona strona zwyczajnie przestała się otwierać, od razu większość użytkowników wie, że ma wirusa. Robaki internetowe, są trudne do oszacowania, możemy tylko przypuszczać, że jest ich kilkanaście tysięcy.

Dodaj komentarz

maja 23
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

warto mieć oprogramowanie antywirusowe


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Wnętrza projektowane w tym roku będą niezwykle ekspresyjne...
Wciąż najmodniejsze są proste bryły mebli, ale o ciekawym...
dodatki zawsze zdobią wnętrze i to bardzo - wazon czy lampa...
szukam dobrego projektanta wnętrz w Wrocłąwiu - czy ktoś...
warto mieć oprogramowanie antywirusowe
Inwestycja w profesjonalne oprogramowanie to zazwyczaj...