Wujek Dobra Rada - najlepsze porady TechnologieRobaki internetowe - zagrożenie, którego nie warto lekceważyć Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Robaki internetowe - zagrożenie, którego nie warto lekceważyć

Robaki internetowe - zagrożenie, którego nie warto lekceważyć

Robaki internetowe mogą spowodować w komputerze spore zamieszanie m.in., wyświetlanie na ekranie różnych informacji czy całkowite zniszczenie danych. Aby się przed tym uchronić warto stosować się do kilku rad. Pierwszą i najważniejsza jest zainstalowanie programu antywirusowego, im będzie nowszy, tym lepszy. Przed użyciem własnych dyskietek na obcym komputerze należy je zabezpieczyć zapisem. Nigdy też nie wolno uruchamiać komputera, jeżeli w stacji jest dyskietka.


Jak uniknąć złośliwego oprogramowania? 

Zanim jakiekolwiek dane zostaną skopiowane na nasz komputer, trzeba sprawdzić skanerem antywirusowym, czy przypadkiem nie ma wirusa. Nie wolno korzystać z pirackich kopii gier i programów. No i warto miec oprogramowanie antywirusowe F-SECURE (zobacz pełen raport).

Robaki internetowe, które wskutek braku odpowiedniej zapory dostały się do systemu komputerowego dokonują niepożądanych zmian. Robaki to wirusy, których celem jest kasowanie informacji znajdujących się na dysku lub też innym nośniku. Tak samo jak w przypadku innych złośliwych oprogramowań, robaki internetowe zostały stworzone do wykonywania określonych zadań. Wśród wielu znanych już wirusów możemy spotkać się z następującymi ich rodzajami:

wirusy pasożytnicze, wirusy towarzyszące, wirusy plików wsadowych, makrowirusy, wspomniane już robaki internetowe, konie trojańskie, czy bomby logiczne. O czym należy pamiętać? Że jeśli nasz komputer zaczyna dziwnie się zachowywać na przykład zawiesza się, a nasza ulubiona strona zwyczajnie przestała się otwierać, od razu większość użytkowników wie, że ma wirusa. Robaki internetowe, są trudne do oszacowania, możemy tylko przypuszczać, że jest ich kilkanaście tysięcy.

Dodaj komentarz

Sylwia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Oprogramowanie antywirusowe uchroni mój komputer przed wirusami z sieci.

Jola
Dodano:
0
0

Bez oprogramowania antywirusowego nasz komputer jest podatny na wirusy, które w szybki sposób opanują nam komputer. Dlatego warto zainstalować oprogramowanie antywirusowe, które będzie chroniło nasz komputer.

~Maciej
Dodano:
0
0

Najlepiej od razu wykupić licencję i zainstalować antywirusa, który na bieżąco będzie skanował komputer. Do tego nie należy wchodzić na podejrzane strony ani klikać w dziwne linki.

Przemek
Dodano:
0
0

Dlatego trzeba zawsze mieć jakiegoś antywirusa zainstalowanego i na pewno nie można lekceważyć żadnego złośliwego oprogramowania

maja 23
Dodano:
0
0

warto mieć oprogramowanie antywirusowe


Najciekawsze porady... motyl noga...

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
Musimy chronić nasz komputer tak samo jak nasze zdrowie.
Zastosowałam drewniane pudełka na zabawki dla dziecka. Syn...
Przed rozpoczęciem działalności trzeba solidnie zbadać...
Już od dawna używam pudełek drewnianych do przechowywania...